Jak kupować modne, skórzane dodatki?

Styl tkwi w szczegółach i tym, w jaki sposób dobierzemy najlepsze możliwe dodatki. W tym sezonie królują rozmaite trendy, w tym sektorze mody damskiej. Do najciekawszych należą na pewno powracające apaszki, przywodzące na myśl styl lat 50. ubiegłego wieku, prosto z minimalistycznych i eleganckich Stanów Zjednoczonych.

Oprócz nich olbrzymią popularnością na wybiegach i wśród codziennej mody na ulicach, cieszą się opaski do włosów. Nie chodzi jednak tylko o te najprostsze, mające głównie funkcję użytkową przez skuteczne podtrzymywanie włosów. Współczesne opaski są niezmiernie rozbudowane i bogato zdobione, idealnie nadając się nawet do uzupełnienia najbardziej ozdobnej stylizacji wieczorowej. Z powodzeniem można je stosować zamiast fascynatora, tracącego obecnie nieco na znaczeniu.

Wciąż nie możemy się obejść bez dodatków skórzanych. Piękna galanteria niezmiennie stanowi podstawę w garderobie nowoczesnej i eleganckiej kobiety. Jak wybrać dodatki skórzane, żeby wpisać się w obowiązujące kanony?

Z czego jest wykonana galanteria skórzana?

Wszelkie dodatki skórzane najczęściej wykonuje się ze skóry bydlęcej i cielęcej. Mogą się one znacząco różnić sposobem wykończenia. Pojawiają się wersje z gładką skórą licową, zamszem lub skórą lakierowaną. Każdy z nich sprawdza się w innych stylizacjach – od codziennego ubioru aż po wyjścia na wielką, wieczorową galę.

Kupując wszelkie rodzaje dodatków skórzanych, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy aby interesujący nas produkt jest na pewno wykonany ze skóry. Tworzywa sztuczne imitują naturalny materiał z coraz większą dokładnością. Niestety, nie wykazują się one aż taką wytrzymałością i często mają tendencję do pękania i nieestetycznego łuszczenia się.

Na co zwracać uwagę przy zakupach?

Przede wszystkim liczy się jakość wykonania. Trzeba sprawdzić, czy skóra nie ma żadnych skaz, a wszystkie szwy są równe oraz czy nigdzie nie ma żadnych wystających nitek.

Jakie dodatki należy mieć w szafie?

Podstawowym typem galanterii skórzanej, który musi mieć każda kobieta są oczywiście torebki. Warto mieć kilka wersji, nadających się na różne okazje. Na eleganckie przyjęcia nadają się drobne torebki na łańcuszku lub niewielkie kopertówki, do pracy zaś lepiej sprawdzają się średniej wielkości torebki na ramię, najlepiej w usztywnianej wersji.

Oprócz torebek koniecznie trzeba postawić na kilka pasków – zarówno do spodni, jak i sukienek, które stanowią ciekawe uzupełnienie stroju.

W tym sezonie istotne są również rękawiczki, które projektanci proponują używać nie tylko w sezonie zimowym, ale również jako stylowe uzupełnienie stroju wiosennego lub wakacyjnego.

***

Skórzane torebki, paski i rękawiczki to synonim elegancji i klasy. Warto zakupić kilka produktów dobrej jakości, które potrafią nawet codziennej stylizacji dodać stylu z wyższych sfer.

You may also like...