Absolutne podstawy w szafie każdej kobiety – jakie ubrania kupić, żeby zawsze wyglądać świetnie?

Współczesne czasy to świat konsumpcjonizmu. Bez najmniejszej trudności możemy otrzymywać wymarzone towary. Dostęp do nawet luksusowych obiektów jest zdecydowanie prostszy niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a też zasobność naszych portfeli stopniowo wzrasta.

Okres wakacji to moment, gdy szczególnie chcemy czuć się pięknie, swobodnie i modnie. Na co zwracać uwagę, żeby zbudować niezapomniane kreacje, niekoniecznie wielkim kosztem? Poniżej przedstawiamy kilka porad, które warto wziąć pod rozwagę, gdy wybieramy się na zakupy.

Moda dla każdego – co warto kupować a czego unikać?

Trendy modowe zmieniają się jak w kalejdoskopie. Z tego też powodu, zanim damy się porwać z nurtem nowych, często bardzo szalonych stylów, zbudujmy w naszej szafie niezbędną bazę, która pozwoli na stworzenie stylizacji na każdą okazję.

Co takiego powinna mieć w szafie każda z nas? Większość z pań na pewno odpowie, że takim ponadczasowym klasykiem jest mała-czarna. Jest w tym sporo racji. Warto ją mieć w szafie i nawet zabrać na wakacyjny wyjazd. Pamiętajmy jednak, że w okresie letnich upałów czerń nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem i niekiedy warto przekornie postawić na biel.

W szafie każdej kobiety, której jednym z zainteresowań jest moda powinna się bezwzględnie znaleźć biała koszula, najlepiej z bawełny, o klasycznym fasonie. Można ją założyć do eleganckiej spódnicy lub spodni i szpilek albo zestawić z dżinsami w wydaniu czysto casualowym.

Oprócz koszuli idealną opcją na lato są również białe spódnice i spodnie. Te pierwsze mogą mieć zupełnie prosty fason lub nawiązywać do towarzyszących nam cały czas tendencji boho. Dzięki temu możemy uzyskać zestawienia naprawdę wygodne i przykuwające uwagę.

Dżinsowa ramoneska

Dżins nigdy nie wychodzi z mody, podobnie jak ramoneski. Warto zatem mieć przynajmniej jedną w naszej szafie. Można ją nosić ze sportowymi strojami lub przekornie zestawić z elegancką sukienką. Ten rodzaj okrycia daje miliony możliwości.

Zaszalej w dodatkach – zakupy wielobarwnych akcesoriów

O ile baza ubrań powinna być stonowana i klasyczna, o tyle najlepiej zaszaleć w przypadku dodatków i akcesoriów budujących główny charakter stroju. Może to być piękna biżuteria, paski, apaszki lub kapelusze. Dzięki nim stosunkowo niewielkim kosztem udaje się diametralnie odmieniać stylizacje i dopasowywać je do aktualnych potrzeb. Pozwalają one również najlepiej wyrażać charakter i nasz własny styl. Warto zatem postawić na prostotę w ubraniach i nutę szaleństwa w akcesoriach i detalach.

 

Możesz również polubić…