W jaki sposób dbać o piękny uśmiech?

Dbanie o jamę ustną jest niezmiernie ważne dla zdrowia i pięknego wyglądu. Nie powinno się ograniczać wyłącznie do szczotkowania zębów. Należy również zadbać o całą jamę ustną. Jakich rodzajów akcesoriów potrzebujemy, żeby zachować zdrowy i piękny uśmiech? O tym opowiemy w niniejszym artykule.

Zęby pod specjalną opieką

Białe i zdrowe zęby to wizytówka każdego człowieka. Są jednym z elementów, na które szczególnie zwracamy uwagę. Wszelkie niedoskonałości z kolei mogą stać się przyczyną wielu kompleksów. Z pomocą przychodzą nam producenci szczoteczek do zębów, dzięki którym można przeprowadzać codzienną higienizację jamy ustnej.

Do wyboru mamy rozwiązania tradycyjne-manualne lub elektryczne. Drugi z wymienionych rodzajów szczoteczek jest coraz częściej wymieniany jako zdecydowanie skuteczniejszy w zachowaniu pięknych zębów. Ruchoma głowica i drgania powodują szybsze i dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej, składającej się w głównej mierze z bakterii obecnych w jamie ustnej. Dzięki temu zęby stają się widocznie bielsze i zdrowsze.

Precyzyjna higiena jamy ustnej – newralgiczne przestrzenie między zębami

Aby dokładnie wyczyścić zęby, nie wystarczy sama szczoteczka, bez względu na to, jak bardzo byłaby dokładna. Żeby mieć pewność, że w przestrzeniach międzyzębowych nie uchowały się żadne resztki spożywanych pokarmów. Należy stosować również nici dentystyczne. Trzeba koniecznie dobrać ich rozmiar do wielkości przestrzeni między zębami oraz nauczyć się odpowiedniej techniki stosowania, aby skutecznie usuwać pozostałości jedzenia, bez ranienia wrażliwych dziąseł.

Nie tylko zęby, czyli higiena jamy ustnej

Trzeba też pamiętać, że jama ustna to nie tylko same zęby. Aby zachować zdrowy i piękny uśmiech należy też dbać o dziąsła oraz całą jamę ustną. Z pomocą przychodzą nam wszechobecne płyny do płukania o rozmaitych smakach i właściwościach, dopasowanych do różnych, indywidualnych potrzeb. Pomagają one skutecznie usunąć gromadzące się bakterie i płytkę nazębną, a także odświeżają oddech.

Piękny uśmiech = większa pewność siebie

Oprócz codziennej higienizacji należy również bezwzględnie przestrzegać terminów kontroli profilaktycznych. Powinno się odwiedzać dentystę przynajmniej raz w roku, aby upewnić się, że z zębami jest na pewno wszystko w porządku. Zdecydowanie łatwiej bowiem wcześniej zadbać o uśmiech niż później leczyć uszkodzone przez próchnicę zęby. W ten prosty sposób możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat.

 

Możesz również polubić…