Tworzenie biżuterii – inspiracje i porady

Biżuteria od lat stanowi wspaniały dodatek do różnych kobiecych stylizacji. Istnieje wiele typów biżuterii, co sprawia, że jest to dodatek uniwersalny. Stonowana i delikatna doskonale dopełnia każdą elegancką kreację. Kolorowa, bardziej wyrazista biżuteria, np. agaty na sznurach pozwala natomiast nadać wyjątkowego charakteru nawet najprostszym, codziennym stylizacjom. Bardzo modne jest ostatnio również tworzenie własnej biżuterii. Własnoręcznie wykonany naszyjnik, kolczyki lub bransoletka to coś, co może zdecydowanie uczynić naszą stylizację niepowtarzalną i wyróżnić nas z tłumu.

Kreatywność i zaangażowanie

Tworząc własną biżuterię, nie musimy przejmować się żadnymi narzucanymi schematami. Jeżeli wykonujemy ozdobę dla siebie, to nie ogranicza nas w zasadzie nic. Możemy wykonać wszystko, co tylko nam się zamarzy. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i zaprojektować swoją pierwszą, własnoręcznie wykonaną bransoletę, czy wisiorek. W przypadku, gdy zależy nam, by biżuteria wpasowała się w konkretny styl lub idealnie pasowała do określonych stylizacji, warto wcześniej nieco się zainspirować. Istnieją strony internetowe, na których można znaleźć tysiące pomysłów na wykonanie własnej biżuterii. Przeglądając tego typu witryny można znaleźć nie tylko masę inspirujących zdjęć, ale także wiele poradników jak zacząć przygodę z biżuterią hand made. W dzisiejszych czasach wytwarzanie tego typu ozdób samodzielnie jest naprawdę proste również z uwagi na niezwykle łatwy dostęp do różnorodnych materiałów. W specjalnych sklepach internetowych można znaleźć między innymi różnego rodzaju rzemyki, metal owe półfabrykaty, elementy ceramiczne, a także naturalne kamienie, np. kolorowy agat do tworzenia biżuterii.

Własnoręcznie wykonana biżuteria jako prezent

Chyba każdy z nas lubi otrzymywać prezenty. Szczególnie miłe są te, które wymagają nieco zaangażowania i wkładu własnego osoby, która nas obdarowuje. Jeżeli zaczniemy przygodę z tworzeniem własnej biżuterii i nabierzemy nieco wprawy, warto pomyśleć nad tym, czy nie ma wokół nas kogoś, kogo chcielibyśmy obdarować nową, oryginalną biżuterią. Taki własnoręcznie przygotowany prezent z pewnością ucieszyłby zarówno najlepszą przyjaciółkę, siostrę, jak i mamę. Być może zbliżają się czyjeś urodziny, albo inna szczególna okazja, a my jak zwykle nie mamy pomysłu, co mogłoby uradować bliską osobę. Jeśli zdecydujemy się obdarować kogoś naszą biżuterią, warto jednak zastanowić się nad tym, jaki styl preferuje. Ciekawym pomysłem mogą być np. koraliki z agatów. Ten wielobarwny, półszlachetny minerał z pewnością przypadnie do gustu wielu paniom. W biżuterii agaty są wykorzystywane zarówno w matowej, naturalnej wersji, jak i w wypolerowanej – bardziej połyskującej. Obróbka mechaniczna minerału pozwala jeszcze lepiej wydobyć piękne, ułożone warstwowo, intensywne kolory. Agat występuje w wielu odmianach, przy czym każda z nich doskonale prezentuje się w naszyjnikach, kolczykach, czy bransoletkach. Żywe barwy takiej ozdoby niewątpliwie zwrócą uwagę każdego, kto lubi nietuzinkową i elegancką biżuterię.

Możesz również polubić…