Jakie są najpopularniejsze rodzaje butów w aktualnym sezonie?

Światowe trendy potrafią wybierać się w podróże sentymentalne, wracając do przeszłości i modnych kilka lat wcześniej rozwiązań. Obecnie królujące style w przypadku obuwia są tego najlepszym przykładem. Co takiego przynosi nam moda w sezonie wiosna/lato 2019? Zobaczymy kilka najciekawszych trendów, które powinny zadomowić się w naszych garderobach.

Obuwnicze fashion – czyli najmodniejsze rozwiązania dla każdej kobiety

W obecnym sezonie najważniejszym letnim trendem są buty na platformie. Po raz ostatni towarzyszyły nam kilka sezonów temu. Obecnie wracają ze wzmożoną siłą. Można je spotkać jako dodatkowe podwyższenie butów na obcasie, co stanowi fenomenalne rozwiązanie dla szczególnie niskich pań, które chciałyby dodać sobie kilka centymetrów.

Oprócz tego światowi projektanci proponują również modele do noszenia na co dzień. Platformy zagościły bowiem w sandałach i klasycznych butach sportowych.

Obuwie tego typu potrafi być niezmiernie eleganckie, a przy tym bardzo kobiece. Nie można też zapominać o tym, że platformy są bardzo wygodne i do codziennego użytku sprawdzają się znacznie lepiej niż wysokie szpilki.

Uniwersalne i ponadczasowe baleriny – fashion dla każdego

Trudno wyobrazić sobie letnią garderobę i stylizacje do noszenia codziennego bez wygodnych balerin. Buty tego typu zagościły na dobre w modzie i na ulicach. Trudno się dziwić – są lekkie, ekstremalnie wygodne, a przy tym potrafią dopasować się do każdego typu stylizacji – od sportowej, przez biurową, aż do eleganckiej.

Współczesne baleriny, które proponują w tym sezonie projektanci, zyskują dodatkowe elementy ozdobne. Przede wszystkim propagowane są wszelkiego typu wiązania na kostce, jeszcze mocniej upodabniające obuwie do pierwowzoru z desek teatrów baletowych.

Białe buty, to niekoniecznie białe kozaczki

Choć w naszym kraju białe kozaki urosły do rangi symbolu kiczu i zupełnego braku gustu, aktualny sezon przynosi trend stawiający właśnie na obuwie w tym kolorze. Mogą to być botki, kozaki, szpilki, baleriny i sandały. Panuje pełna dowolność.

Biel dodaje elegancji i sprawia, że każda stylizacja zaczyna wyglądać zdecydowanie bardziej elegancko, a my czujemy się wyjątkowe.

Moda z plaży na wybiegach

Każda z nas ma w szafie przynajmniej jedną parę wygodny klapek. Zazwyczaj stosuje się je na plaży, w tym sezonie jednak projektanci zadbali, żeby buty tego typu pojawiły się również na najlepszych wybiegach. Klapki z odkrytymi palcami nabrały dzięki temu elegancji i stylu, pozwalając na noszenie ich do rozmaitych stylizacji, nie tylko do stroju kąpielowego.

 

Możesz również polubić…