Jak dobrać torebkę do stylizacji?

Nie ma chyba bardziej kobiecego akcesorium niż torebki i torby. Są one nieodzownym zwieńczeniem każdej stylizacji, pozwalającym nadać jej ostateczny szlif i charakter, a często też diametralnie ją odmienić.

Zazwyczaj styl każdej z nas jest mieszanką aktualnych trendów i prywatnych zapatrywań na modę. Obecnie w przypadku torebek panują nieco bardziej luźne zasady niż było jeszcze kilka lat temu. Wówczas należało ją bezwzględnie dobierać do butów, zarówno pod względem koloru, fasonu, jak i materiału, z którego była ona wykonana.

Teraz moda poszła do przodu i torebka wyzwoliła się spod związku z obuwiem. Można się bawić, eksperymentować i wyrażać siebie w sposób niemal nieograniczony.

Jeśli jednak zależy nam na zawsze nienagannych stylizacjach, należy kierować się kilkoma, ogólnymi wskazówkami w kwestii doboru torby do całości stroju. Jak je dopasować?

Torebka pasująca do stylizacji

Współcześnie odchodzi się już od zasady idealnego dopasowania torebki do butów. Współczesne akcesoria muszą się wkomponować w całościowy styl, ale niekoniecznie w sposób w pełni dosłowny. Może na przykład nawiązywać do szala lub paska do spodni wyłącznie w strefie kolorystycznej.

Jeśli planujemy łączyć różne elementy, z rozmaitych materiałów, pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i umiaru. Nie zawsze bowiem połączenie butów ze skóry licowej, zamszowej torebki i jedwabnej sukienki będzie wyglądało dobrze. Kierujmy się umiarem i rozsądnym minimalizmem w dobieraniu faktur.

Torebka a kobieca sylwetka

Wiele pań o tym zapomina, ale torebka musi być zawsze w pełni dopasowana do naszej sylwetki. Często kupujemy oczami i decydujemy się na fasony, które po prostu wyglądają pięknie, ale niekoniecznie są odpowiednie dla nas.

Czym się kierować? Przede wszystkim wielkość torebki ma olbrzymie znaczenie. Im bardziej filigranowa kobieta, tym mniej rzadziej powinna się decydować na duże, pojemne torby, które sprawią dość przytłaczające wrażenie.

Z kolei w przypadku pań, noszących większe rozmiary, maleńkie torebki mogą sprawiać wręcz karykaturalne wrażenie, dodatkowo podkreślając nadmiar kilogramów i wszelkie mankamenty figury.

W przypadku dużego biustu lepiej zrezygnować z torebek noszonych pod pachą, gdyż będą dodatkowo przykuwać wzrok i optycznie powiększać tę część ciała. Analogicznie, panie o szerokich biodrach nie powinny nosić torebki na długim pasku, przełożonym ukośnie, gdyż spowoduje to jeszcze większe poszerzenie ich.

Zasada stosowności zawsze w modzie

Torebka musi być również dobrana do okazji. W przypadku eleganckich sukienek wieczorowych warto decydować się na kopertówki lub drobne formy na łańcuszkach. Na co dzień można z kolei stosować średniej wielkości torby na paskach, które zmieszczą sporą część potrzebnych rzeczy. Zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj okoliczności i do niego dobierajmy całościowo strój, włącznie z torebką. Pozwoli to uzyskać zawsze nienaganny efekt.

 

Możesz również polubić…