Najmodniejsze dodatki aktualnego sezonu

Trudno mówić o całościowym, modnym stroju bez uzupełnienia go o konkretne dodatki. Każdy sezon przynosi coś nowego, trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Współczesna moda jest zdecydowanie wielowymiarowa i pozwala każdemu cieszyć się niezależnością, bez czucia się poza nawiasem.

Na styl każdej z nas składa się kilka elementów. Przede wszystkim jest to mieszanka aktualnych trendów i naszego własnego charakteru. W jaki sposób wyrazić siebie, żeby prezentować się nieskazitelnie i po prostu świetnie?

Dodatki a trendy – styl na każdą kieszeń

Choć wydawać się może, że podążanie za światowymi trendami jest niezmiernie kosztowne, to wbrew pozorom wystarczy niekiedy niewielka zmiana i pomysł na siebie. Nawet jeśli nie możemy sobie pozwolić na wymianę całej garderoby, aby wpisać się w aktualne trendy, to można zawsze zainwestować w dodatki.

Akcesoria sprawiają, że każde zestawienie nabiera smaku i staje się pełne. A przy tym możemy dowolnie bawić się różnymi miksami strojów, tworząc niepowtarzalne stylizacje, wyrażające nasz charakter i pomysł na siebie.

Oprócz tego akcesoria pozwalają w prosty sposób wpisać się w światowe trendy. W sposób łatwy i stosunkowo bezpieczny dla naszego budżetu. Jakie są najpopularniejsze dodatki tego sezonu?

Apaszki

Podobnie jak w modnych wnętrzach tego sezonu wracamy do geometrii lat 50., tak światowa moda odzieżowa powraca do tego samego czasu, żeby wykorzystać nieco ostatnio zapomniany element stroju. Apaszki wracają na wybiegi i do kolekcji wielkich projektantów. Można je nosić, zawiązane na szyi, do niemal każdej stylizacji, zarówno sportowej, jak i na romantyczną kolację. Moda w wydaniu paryskim nagle jest na wyciągnięcie każdej ręki.

Rękawiczki – funkcjonalność i moda

Wydawać by się mogło, że rękawiczki to głównie praktyczny element stroju, do wykorzystania w zimowe dni. Nic bardziej mylnego. Wielcy projektanci, w tym Chanel, przekonują, że ozdobne modele można nosić również w okresie przejściowym a nawet latem, dodając oryginalności i elegancji każdej stylizacji.

Ozdoba głowy – opaski wracają do światowej mody

Były modne w latach 90., obecnie znów powracają. Opaski na głowę to nie tylko praktyczny element podtrzymujący włosy, ale też niezastąpiona ozdoba, która może przybierać nawet niezmiernie rozbudowane formy, o bardzo ozdobnym charakterze. Sprawdzają się do pracy, na randkę, a także elegancką kolację lub wielką galę. To idealne rozwiązanie dla każdej modnej kobiety, która pragnie zabłysnąć.

 

Możesz również polubić…