Perfumy

Każdy z nas posiada chociaż jeden perfum. Są osoby co lubują się w zapachach perfum i posiadają ich całe mnóstwo. Piękne zapachy pożądane były od zawsze. Poprawiały nastrój, koiły nasze zmysły, łagodziły stres, pobudzały nasze zmysły , a także w znacznej mierze wpływały na samopoczucie. Tak samo na nasz organizm działają właśnie perfumy.

Perfumy towarzyszyły nam od wieków

Perfumy były znane już od wieków. To dzięki nim człowiek mógł roztaczać wokół siebie aromatyczny zapach. W starożytnym Egipcie popularne były pachnące balsamy i pomady, natomiast Grecy nacierali swoje ciała pięknie pachnącymi olejkami eterycznymi. Piękne zapachy zawsze były pożądane. Najpierw kojarzono je z luksusem, później stały się typowym standardem. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie, żeby perfum mogło zabraknąć. Nawet jeśli nie używamy ich codziennie to stają się one obowiązkowe na większe wyjście.

Jak się dobrze perfumować ?

W przypadku perfum zdecydowanie wylanie na siebie pół butelki tego specyfiku nie przyniesie zamierzonego efektu. Wręcz odwrotnie. Perfum używamy z umiarem. Ładnie pachnieć , nie oznacza, że od progu ma być nas czuć. Perfumy powinny być delikatnie wyczuwalne. Subtelnie powinny oddawać swoją woń. Perfum to dodatek do nas, a nie zapach pierwszoplanowy. Ma delikatnie współgrać z nami i dobrze się komponować, dlatego tak bardzo istotny jest odpowiedni dobór zapachu. Nie może on nas przytłaczać, a przede wszystkim powinien się nam podobać i dodawać nam pewności siebie oraz siły do działania.

Różnorodność zapachów za granicą.

Nie każdy zapach jest dla każdego. Każdy z nas jest inny i każdy ma inny gust oraz charakter. Nie ma takiej osoby, aby czuła się dobrze w każdym zapachu. Po prostu jedne perfumy podobają się nam bardziej inne mniej. Niektórych woni wręcz nie znosimy, gdyż działają na nasze zmysły drażniąco. Właśnie dlatego zapach perfum powinien być dobrany indywidualnie . Warto zaznaczyć, że czasem mija wiele lat zanim trafimy na idealny zapach perfum, który będzie nam odpowiadał w każdym calu.

Możesz również polubić…