Dlaczego kobiety pokochały mokasyny?

Moda ma to do siebie, że lubi zataczać koła i powracać do rozwiązań, które były stosowane kilka lat wcześniej. Mamy przy tym na myśli zarówno odzież, jak i buty. Często zdarza się, że klasyczne rozwiązania, uzyskują nieco odświeżoną formę. Tak też stało się w aktualnym sezonie z jednym z najmodniejszych w ostatnich miesiącach rodzajów damskiego obuwia – z mokasynami. Jak je nosić, żeby dobrze się prezentować?

Dla kogo są mokasyny?

Trudno wyobrazić sobie bardziej uniwersalny rodzaj obuwia. Mokasyny są częstym wyborem, jeśli szukamy uzupełnienia stroju wiosennego, wakacyjnego lub jesiennego. Potrafią być bardzo wygodne, praktyczne, a przy tym eleganckie, dzięki czemu znajdują miliony zwolenniczek na całym świecie.

Można je nosić do biurowej sukienki, dżinsów lub eleganckich spodni. Możliwości jest wiele. Mokasyny są odpowiednie dla każdego typu sylwetki i rozmiaru. Warto zatem pójść za głosem mody i uzupełnić naszą odzież o przynajmniej jedną parę tego typu butów.

Różne oblicza mokasynów – buty na każdą okazję

Swego czasu mokasyny uważano za buty skrajnie eleganckie. W modzie damskiej pojawiły się, jako zapożyczenie z męskiego stroju. Trzeba przyznać, że dobrze się sprawdziło i przyjęło, pozostając z nami na stałe.

Współcześnie dostępnych jest wiele różnych odmian tego typu obuwia. Można wybierać spośród mokasynów ze skóry licowej, lakierowanej lub zamszu. Niektóre modele wyróżniają dodatkowo naszyte ozdoby i aplikacje. Pojawiają się nawet buty w wersji sportowej lub na niewielkim obcasie.

Mokasyny damskie w zestawieniu ze spodniami

Do najczęstszych rodzajów stylizacji, w których stosuje się mokasyny, są oczywiście wszelkie stroje ze spodniami. Mogą być one eleganckie lub sportowe – wszystko zależy od finalnego efektu, który chcemy uzyskać. Warto też brać pod uwagę kilka ogólnych zasad.

Z jakim typem spodni mokasyny sprawdzają się najlepiej? Mogą to być fasony tradycyjne, proste lub rurki. Niektórzy z powodzeniem zestawiają je z szortami lub dżinsami typu boyfriend.

Niższe panie, z lekką nadwagą powinny jedynie uważać na noszenie bardzo obcisłych spodni z tego typu obuwiem. Połączenie takie może bowiem doprowadzić do optycznego skrócenia i poszerzenia sylwetki.

Czy mokasyny pasują do sukienki?

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że mokasyny pięknie wyglądają noszone z sukienkami. Najlepiej sprawdzają się warianty ołówkowe oraz tuby, ale bez trudności udaje się je też zestawić z długościami mini oraz maxi. Mokasyny to obuwie uniwersalne dla każdego, które wszystkie panie powinny mieć w swojej garderobie.

 

You may also like...