Prezerwatywy dostosowane do potrzeb

Prezerwatywy wcześniej znane jako profilaktyka, są najprostszą formą kontroli urodzeń, ale ich kupowanie może wydawać się zniechęcające. Przykładowo sam wybór może sprawiać problemy gdyż istnieją dziesiątki stylów i marek. Musisz więc zastanowić się, których z nich będziesz używać do bezpiecznego seksu, które do kontroli urodzeń? A może wybierasz obie opcje bądź żadną z nich…W końcu istnieją pewne prezerwatywy, które są przeznaczone wyłącznie do zabawy.

Sprecyzuj swoje potrzeby

Często łatwo jest rozproszyć uwagę przy zakupie prezerwatyw. Możesz czuć się skrępowany i nie spieszyć się z szukaniem tego, czego naprawdę potrzebujesz. Zanim przejdziesz do sklepu lub zaczniesz robić zakupy online, zapoznaj się z tym przewodnikiem dotyczącym wybierania i używania ich. Powinno to ułatwić znalezienie dokładnie tego, czego potrzebujesz.
Ponieważ są one uważane za wysoce skuteczne w zapobieganiu ciąży, nie powinno to sugerować, że zapewniają one taki sam poziom ochrony przed infekcją. Faktem jest, że skuteczność może się znacznie różnić w zależności od rodzaju infekcji.

Według niektórych badań są one w około 85 procentach skuteczne w zapobieganiu ciąży. Oznacza to, że przy typowym stosowaniu około 15 na 100 kobiet, których partnerzy używają prezerwatyw przez rok, zajdzie w ciążę.

Jeśli chodzi o zapobieganie infekcjom przenoszonym drogą płciową (STI), musisz być jeszcze bardziej wybredny w kwestii materiału, z którego wykonana jest prezerwatywa. Lateks, poliuretan i wszelkie inne nielateksowe zabezpieczenia zapewnią ochronę przed infekcją, ale prezerwatywy z owczej skóry nie.

Przedyskutuj to!

Jak wszystko związane z seksem, ważne jest, abyś ty i twoja partnerka byli „po tej samej stronie”. Dotyczy to stosowania tego rodzaju zabezpieczenia. Jeśli na przykład któreś z was ma uczulenie na lateks, oczywiście należy unikać lateksowych prezerwatyw.
Czy oboje oczekujecie że użyjecie prezerwatyw jako jedynej metody kontroli urodzeń, czy też będą one zastępczą metodą hormonalną, taką jak pigułka lub plaster?

Jedną z rzeczy, która czasem pojawiają się, gdy para omawia kontrolę urodzeń lub bezpieczny seks, jest niechęć mężczyzny do używania prezerwatywy. Jeśli masz partnera, który nie zgadza się z tym pomysłem, wysłuchaj jego powodów i przygotuj się na uzasadnienie, dlaczego jest dla ciebie ważne, aby jednak jej używał.

Odpowiednie stosowanie

Pomijając sam wybór i zakup należy upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar. Jednym z powszechnych mitów dotyczących prezerwatyw jest to, że kobieta jest lepiej chroniona przed zajściem w ciążę, im mocniejsza jest prezerwatywa jej partnera. W rzeczywistości zbyt mała prezerwatywa może łatwo pęknąć. Zbyt duża może spaść. Z tych powodów prawidłowe dopasowanie jest również ważne dla ochrony przed infekcją.

Pamiętaj, aby założyć prezerwatywę wcześnie – zanim penis wejdzie w kontakt z pochwą. Należy go usunąć natychmiast po wytrysku – ale ostrożnie, aby nasienie nie wyciekło.

 

Możesz również polubić…