Pierwszy manicure żelowy/hybrydowy

Jak wykonać manicure żelowy / hybrydowy? Jest to metoda, dzięki której uzyskujemy wysoką trwałość, intensywny połysk i siłę. Jeśli masz problem z odpryskiwaniem lakieru do paznokci, łamliwością paznokci, a połysk nigdy nie jest tak „mokry”, jakbyś chciał – absolutnie musisz wypróbować tę metodę i nałożyć żele bądź hybrydy. Postępuj krok po kroku, jak wykonać manicure.

CZEGO POTRZEBUJESZ?

-lampa ultrafioletowa
-blok polerowania
-zmywacz do paznokci
-lakier bazowy
-wybrany kolor żel / hybrydowy
-płaszcz wierzchni
-kosmetyczne płatki kosmetyczne

Zanim przejdziemy do sedna przygotuj paznokcie tak, jak w przypadku zwykłego lakieru – opiłuj paznokcie i odsuń skórki

Manicure krok po kroku

Pierwszym krokiem jest delikatne polerowanie płytki paznokcia bloku polerującego górną warstwę każdego paznokcia, a następnie przetarcie środkiem do czyszczenia paznokci. Jest to krok, który wydłuży żywotność całego manicure.

Teraz każdy lakier do paznokci z bazą utwardzaj pod lampą UV. Ważne jest, aby malować każdy paznokieć bardzo ostrożnie, pamiętając również o krawędziach. Baza nie powinna dotykać skórek.

Czas utwardzania produktów np. Semilac zależy od mocy lampy:
Lampa LED 6 Lampa UV 36W Lampa LED 36W
Baza Semilac 45 sek. 2 min. 20 sekund
Semilac Color 45 sec. 2 min. 20 sekund
Kolor Semilac – 001, 016, 031, 151 2X45 sek. 4 min. 30 sekund
Semilac Top 2×45 sec. 4 min. 30 sekund
Semi Hardi 60 sek. 2 min. 30 sekund

Teraz pomaluj paznokcie wybranym lakierem żelowym bądź też hybrydowym i umieść go pod lampą i utwardź. Nałożyć drugą warstwę i ponownie utwardzić paznokcie pod lampą.
Pamiętaj, że tylko podstawa powinna mieć kontakt z płytką paznokcia.
Teraz musimy zabezpieczyć farbę Top Coat, który również musimy utwardzić pod lampą. Ostatnim krokiem jest wytarcie każdego palca środkiem do czyszczenia paznokci i wykończenie jednym z czterech nails olejków. W tym momencie nasze paznokcie są całkowicie suche, utwardzone i gotowe do pracy.

DO USUNIĘCIA

będziesz potrzebować:

-Okłady na paznokcie
-Zmywacz do paznokci żel / hybryd
-Semilac Striper
-Buffing Block

USUWANIE ŻELU / HYBRYDOWYCH PAZNOKCI jest naprawdę proste i nie wymaga specjalistycznych instrumentów. Nie jest też szkodliwy dla naszych paznokci, nie uszkadza ich w żaden sposób. Najpierw poleruj warstwę wierzchnią z blokiem polerskim, a następnie możesz użyć okładów żelowych do paznokci lub wyciąć małe kwadraty folii aluminiowej i wacików, które należy namoczyć w zmywaczu żelowym / hybrydowym lub acetonie, a następnie ostrożnie owinąć każdy paznokieć. Po 10-15 minutach możesz delikatnie zdjąć żel / hybrydę za pomocą Semilac Striper lub sztyftu z pomarańczowego drewna. Możesz również moczyć paznokcie w acetonie bez owijania paznokci.

You may also like...