Jak wybrać idealną biżuterię?

Podobno diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Nie należy jednak ograniczać się tylko do nich przy wyborze stylowej i eleganckiej biżuterii. I choć stanowią one świetne zabezpieczenie finansowe oraz potrafią zapierać dech w piersi swym blaskiem, warto również zainteresować się innymi rozwiązaniami, które sprawią, że nasza biżuteria będzie zawsze adekwatna do sytuacji.

Biżuteria do codziennego użytku

Współczesne kobiety lubią być praktyczne. Życie w ciągłym biegu wymusza na nas swoisty minimalizm w tym, co i jak nosimy. Nie oznacza to jednak, że powinno się zupełnie rezygnować z noszenia biżuterii. Wprost przeciwnie.

Do codziennego stroju najlepiej nosić subtelne łańcuszki z zawieszkami, delikatne kolczyki, bransoletki i pierścionki, które nie ograniczają ruchów, a przy okazji są dość lekkie. Najlepiej sprawdzają się elementy wykonane ze srebra i złota, które nie uczulają i dają spory komfort noszenia.

Zawiłości biznesowego dress-code’u

Wiele firm wprowadza konkretne wymagania co do wyglądu pracowników. W przypadku stroju biznesowego pojawiają się również konkretne wymagania i ograniczenia co do wielkości i rodzaju noszonej biżuterii.

Kobiety mogą zdecydowanie pozwolić sobie na subtelne kolczyki, najlepiej w formie wkrętek. Do tego można dobrać pasujący wisiorek oraz bransoletkę. Ważne aby nie było zbyt wiele dużych, wielobarwnych i rozpraszających uwagę elementów, które są uważane za nie odpowiednie w przestrzeni biurowej. Można również przypiąć piękną broszkę, obecnie znów wracającą na modowe salony.

Biżuteria na wielkie wyjście

Szaleństwo biżuteryjne może za to pojawić się przy wszelkiego rodzaju imprezach. W zależności od rodzaju przyjęcia mogą to być rozbudowane kolie i długie, wiszące kolczyki. Sprawdzają się zwłaszcza podczas wieczornych przyjęć oficjalnych.

Na mniej formalne wyjścia, na przykład popołudniowe przyjęcie w gronie przyjaciół można postawić na mniej eleganckie komplety, o rozbudowanej i często nietypowej formie.

Biżuteria – część stylizacji

Stosowność to jeden z elementów podczas wyboru biżuterii. Równie ważne jest dopasowanie jej do stylizacji oraz naszych upodobań. Ma ona przede wszystkim wyrażać nasz indywidualny styl, charakter i zainteresowania. Jeśli będziemy trzymać się tych zasad, wówczas uzyskamy najlepszy możliwą stylizację, która zwróci uwagę wszystkich wokół. Pozwólmy, żeby dodatki stały się naszą najprawdziwszą ozdobą, która doda nam blasku, nawet jeśli akurat nie wybierzemy diamentów.

Jeżeli szukasz miejsca, w którym znajdziesz biżuterię na każdą okazję, koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego z biżuterią Miyou. Znajdziesz tam zarówno biżuterię z diamentami jak również popularną ostatnio biżuterię modułową w postaci zawieszek charms oraz bransoletek modułowych.

You may also like...