Czy warto skorzystać z zabiegu refleksologii?

Refleksologia jest jedną z dziedzin medycyny niekonwencjonalnej, zwanej także medycyną holistyczną. W Internecie możemy znaleźć bardzo wiele artykułów i opinii na temat właśnie tej metody. Osoby korzystające z refleksologii regularnie podkreślają liczne pozytywne skutki oraz jej dobry wpływ na zdrowie fizyczne i samopoczucie. Refleksologia znajduje zastosowanie w leczeniu większości chorób a także pozwala poczuć się lepiej i lepiej żyć. Przy tym jest to terapia bezinwazyjna i w zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań aby zacząć z niej korzystać. Zabiegi refleksologii nie tylko łagodzą ból, eliminują dolegliwości ale też poprawiają stan zdrowia psychicznego.

Przebieg terapii

Głównym założeniem refleksologii jest uciskanie i masaż odpowiednich miejsc na naszym ciele. Miejsca te odpowiadają za kondycję i stan poszczególnych narządów gdyż znajdują się w nich receptory czyli zakończenia nerwowe odpowiadające za stan narządów. Umiejętna refleksologia skupia się więc przede wszystkim na wiedzy o tym, które miejsca należy uciskać w celu uzyskania odpowiedniego efektu a także stosowaniu właściwych technik dających możliwie największe korzyści. Zawód refleksologa znajduje się na oficjalnej liście zawodów zaś Polski Instytut Refleksologii organizuje szkolenia dotyczące tej dziedziny medycyny holistycznej oraz przeprowadza działania popularyzujące tę metodę. Wybierając się na zabieg refleksologii, warto korzystać z usług certyfikowanych i doświadczonych terapeutów, którzy najlepiej zadbają o nasze ciało.

Zalety terapii

Refleksologia wykazuje liczne korzyści prozdrowotne: jest skuteczną metodą na pozbycie się bólu oraz dolegliwości związanych z licznymi narządami i poszczególnymi układami ludzkiego ciała. Najlepsze skutki przynosi wówczas gdy jest stosowana wraz z innymi sposobami i formami leczenia, również tymi z medycyny konwencjonalnej. Oprócz tego, że jest to uznana metoda leczenia, refleksologia stóp pozwala na wyluzowanie się, uspokojenie emocji oraz stabilizację zdrowia psychicznego. Refleksologia wspomaga poprawną przemianę materii, proces trawienia i może być wykorzystywana w procesie zdrowego odżywiania, jest także częścią zdrowego stylu życia. Dzięki zabiegom refleksologii możliwa jest pełna regeneracja naszego organizmu oraz szybsze odzyskanie sił po wyczerpującej chorobie. Refleksoterapia pomaga także pozbyć się kłopotów ze snem, lęków czy stanów nerwicowych i depresyjnych. Dzięki tego typu zabiegom możemy odzyskać pełną sprawność, energię i siłę do normalnego życia.

Możesz również polubić…