Stosowanie olejków w różnych dziedzinach życia. Olejki zapachowe – dobry olejek sosnowy i arganowy – cena

Od wielu już lat olejki zapachowe stosowane są w różnych dziedzinach naszego życia, poczynając od aromaterapii, poprzez wykorzystywanie ich w kosmetologii, aż do celów leczniczych. Stosunkowo niewielka cena do jakości naturalnych olejków zapachowych skłania do częstego z nich korzystania, przyjrzyjmy się zatem jakie olejki zapachowe będą najbardziej odpowiednie w różnych zabiegach.
W przygotowaniu głęboko relaksującej i maksymalnie odprężającej kąpieli po ciężkim dniu idealnie sprawdzi się dodanie na przykład eterycznego olejku różanego, który ukoi nasze zmysły i niesamowicie nas zrelaksuje.

 

Do nawilżenia ciała, włosów, dłoni czy twarzy idealnie sprawdzi się dobry olejek arganowy, który możemy znaleźć zarówno w wielu kosmetykach jako dodatek, lub składnik bazowy danego kosmetyku. Wiele osób używa olejku arganowego do olejowania włosów w celu poprawy ich kondycji, gdy są mocno przesuszone i pozbawione blasku.
Z kolei równie znany olejek sosnowy znajduje swoje nieocenione działanie w medycynie. Taki olejek sosnowy łagodzi bóle mięśni i kości, ból gardła, kaszel. Działa wykrztuśnie, dlatego też jest często polecany do inhalacji dróg oddechowych.

Możesz również polubić…