Nie wiesz, co dają ćwiczenia fizyczne? Sprawdź to już teraz!

Wszyscy doskonale wiemy, że aktywność fizyczna niesie za sobą szereg wymiernych profitów. Jednak traktujemy to jako oczywisty fakt, że nie w rzeczywistości nie przywiązujemy do tego większej wagi. Do tego nadmiar obowiązków czy brak motywacji powoduje, że szeroko rozumianą aktywność fizyczną traktujemy jako niepożądaną konieczność. Jednak podejmując trening siłowy czy też innego typu aktywność fizyczną mamy sporo do zyskania. Tym samym niniejszy tekst ma na celu nieco przybliżyć multum zalet, które zyskamy, trenując siłowo.

Ruch i zdrowie

Warto podkreślić, że trening siłowy niekoniecznie musi się wiązać z wizytą na siłowni, bo trening oporowy da się wykonywać w zasadzie wszędzie. W swojej najbardziej minimalistycznej mogą to być ćwiczenia tylko i wyłącznie z masą własnego ciała. Stąd też nawet osoba mająca mało czasu czy też ktoś, kto nie chce wydawać pieniędzy na karnet czy sprzęt ma wytrącone z ręki wszelkie argumenty przeciwko inicjowani treningów.

Oczywiście na wstępie warto zyskać nieco wiedzy, aby sobie nie zaszkodzić. Stąd też przyda się na pewno trening pod okiem instruktora lub też konsultacja z nim. Zyskamy solidne fundamenty wiedzy, a w pierwszym przypadku dodatkowo nabierzemy odpowiednich nawyków treningowych. Jednak nie to jest tematem przewodnim tego artykułu. Dziś bowiem zajmijmy się przedstawieniem najistotniejszymi profitami, jakie czekają na osoby trenujące.

Zatem poniżej znajdziemy 12 powodów dla których warto chodzić na siłownię.

1) Na co dzień będziemy mieć więcej siły i energii.
2) Pozbędziemy się wad postawy.
3) Spalimy nadmiar kalorii.
4) Ryzyko chorób serca zostanie zminimalizowane.
5) Znacznie rzadziej będziemy nabawiać się urazów i kontuzji (przy zachowaniu umiaru w treningu).
6) Pozytywnie wpłyniemy na kształtowanie się swojego charakteru i wyrobimy w sobie silną wolę.
7) Zredukujemy stres.
8) Zwiększy się nasza sprawność seksualna.
9) Poprawimy sobie jakość snu.
10) Będziemy szczęśliwsi.
11) Ubrania będą lepiej na nas leżeć.
12) Wzrośnie nasza pewność siebie, kompleksy pójdą w zapomnienie.

I co w związku z tym? Wciąż masz jakieś opory przed rozpoczęciem ćwiczeń? Daj spokój i już teraz weź się do pracy! W ten sposób masz ogromne szanse ukształtować lepszą wersję samego siebie. Do dzieła!

 

Możesz również polubić…