Otocz opieką najbliższe osoby

Wśród statystycznych odpowiedzi Polaków, co dla nich jest najważniejsze w życiu pada często-najbliżsi. To dzięki nim możemy przenosić góry, czujemy wsparcie na każdym kroku. Dzięki ich obecności, od najmłodszych lat, odkrywamy otaczający nas świat. Towarzyszą nam w najważniejszych momentach w życiu. Jednym słowem nadają sens naszej egzystencji. Dlatego tak bardzo obawiamy się, gdy zaczynają u nich występować problemy zdrowotne. Jak dbać o ich odporność i kondycję na co dzień, by zapobiec wizytom u specjalisty?

Zasady zdrowego stylu życia

By zdrowie najbliższych nie szwankowało, należy do całego procesu wzmacniania organizmu, podejść holistyczne. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ niektóre efekty pojawią się dopiero za kilka miesięcy, a nawet lat. Warto przyjrzeć się kilku, kluczowym czynnikom:

Sposób odżywiania

Dobrze zbilansowana dieta to podstawa. Ważne, by do każdego posiłku skutecznie przemycać warzywa. Statystyczny Polak nadal zjada zbyt mało świeżych produktów roślinnych. Zadbajmy o to, by nasza rodzina znalazła na talerzu sezonowe warzywa i owoce oraz pozostałe produkty bogate w witaminy i składniki mineralne. Warto ograniczyć ilość spożywanego białego cukru, tłuszczu oraz soli.

Ruch

Podstawą nowej piramidy żywienia jest aktywność fizyczną. Nie muszą to być długotrwałe treningi, wystarczy codziennie pokonywać minimum 5 tysięcy kroków dziennie. Warto wyrobić w sobie nawyk codziennego spacerowania. Zabierz wszystkich najbliższych do lasu lub na plac zabaw. Przyroda ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Nie tylko dotlenia, ale i pozwala zredukować codzienny stres. Ponadto wspólne spędzanie czasu zacieśnia więź, sprawia, że rodzina jest sobie jeszcze bliższa.

Nawadnianie

Bardzo istotną regułą jest także odpowiednie nawadnianie się. Nie wystarczy tylko wypijać koktajle, czy owocowe herbaty. Każdy powinien starać się, by każdego dnia wypijać minimum 1, 5 litra wody, najlepiej mineralnej. Bowiem posiada ona szereg, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, składników. Jeśli nie lubimy samego smaku, można dowolnie dodawać cytrynę, imbir, miętę lub ewentualnie miód.

Badania kontrolne

Niezbędnym punktem w trosce o zdrowie są profilaktyczne badania. Raz w roku wykonana morfologia jednak nie wystarczy. Dla każdej grupy wiekowej, w zależności od płci, specjaliści zalecają specjalistyczne kontrole. Lekarze biją na alarm! Wczesna diagnostyka to klucz do długowieczności!

 

Możesz również polubić…