Właściwości aloesu

Aloes to sukulent, który jest bardzo łatwy w zadbaniu, ponieważ nie trzeba go podlewać przez długi okres czasu, a w zasadzie najlepiej trzymać drobinę wody na podstawku, by ją pobierał. Dlaczego warto stosować aloes? Co jest w nim takiego magicznego? Żeby poznać odpowiedzi na te oraz inne pytania, zapoznaj się naszym artykułem!

Zdrowie: dlaczego warto stosować aloes?

Aloes to roślina, którą znamy zazwyczaj z różnego typu kosmetyków – kremów, past czy żelów. Pamiętaj jednak, że aloes możesz wyhodować sama i możesz korzystać z jego zbawiennego wpływu domowymi sposobami! Aloes ma wiele właściwości: przeciwbólowe, bakteriobójcze jak i działa przeciwzapalnie. Najczęściej jednak kojarzy się on z nakładaniem go na rany, w celu gojenia się skóry.

Sama roślina zawiera wiele witamin A,C,E , minerały jak fosfor, cynk, wapń czy żelazo czy kwasy tłuszczowe. Poza formami kosmetyków, które wyżej wymieniliśmy jak kremy, pasty, czy żele, aloes możemy spotkać również w sokach i jego przeciwgrzybiczne działanie będzie zbawienne w przypadku naszych problemów żołądkowych. Jego działanie sprawia, że wzmacnia nasz organizm oraz w przypadku gdy cierpimy na anemię, bądź nie potrafimy się zmusić do jedzenia, to warto go zastosować, ponieważ pobudzi nasz apetyt. Regularne picie soków z aloesu sprawia, że nasze ciało jest oczyszczane z toksyn.

Jakie przypadłości leczy aloes?

Poza powyższymi chorobami, czy też dolegliwościami, warto powiedzieć, że aloes jest naszym sprzymierzeńcem również w takich problemach jak: niestrawność czy wrzody, nadkwasota, problemy z wątrobą. Osoby starsze powinny korzystać z aloesu, ponieważ obniża poziom cholesterolu we krwi. Aloes ma ogromne znaczenie dla naszej skóry, gdyż ją wzmacnia i uelastycznia nadając jej młody wygląd. Świetnym przykładem na domowe wykorzystanie aloesu będzie stworzenie maseczki, która poprawi jakość naszego naskórka. Sok z aloesu możemy stosować razem z ogórkami, które też są znane ze zbawiennego wpływu na naszą skórę. Zachęcamy zatem do stosowania aloesu i zapoznawania się z jego właściwościami!

 

Możesz również polubić…