Drobne nawyki w trosce o skórę

Procesy starzenia się skóry to proces długotrwały, naturalny i nieunikniony. Na ludzkiej twarzy w pewnym wieku odmalowuje się zmęczenie, przewlekły stres, braki snu, przesadne spożywanie używek, a także…..nadmierny śmiech. Ponadto cera musi zmagać się także z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza w miastach i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Czy można jakoś w porę powstrzymać etap powstawania niedoskonałości? Jak pielęgnować skórę, by była jędrna i odżywiona?

Skuteczne sposoby na poprawę wyglądu skóry

Kondycja skóry jest w dużej mierze zależna od codziennych wyborów. Warto już teraz się im przyjrzeć i ewentualnie zmienić niekorzystne nawyki.
Statystyczny Polak wypija zbyt mało wody w ciągu dnia. Nie tylko powoduje to problemy z zalegającą treścią pokarmową, ale i wpływa na szeregi układów w ciele. Również skóra robi się ziemista, mniej napięta i niedotleniona. W konsekwencji znacznie szybciej mogą pojawiać się drobne zmarszczki.

Jeśli chcemy, by odnowa organizmu w ciele następowała na jak najwyższym poziomie, zmieć nawyki żywieniowe! Wprowadź więcej produktów roślinnych, zwłaszcza owoców i warzyw o wyrazistej barwie. Zawarty w nich betakaroten poprawi wygląd cery, a wygładzenie zmarszczek nastąpi samoistnie, bez interwencji chirurga plastycznego.

Nic tak dobrze nie działa na ludzkie ciało, jak ruch. Regularny trening nie tylko pozwoli na zachowanie dobrej kondycji na lata, ale i pozwala na większe dotlenienie się, ustabilizowanie ciśnienia i zabarwienie policzków.

Chwila tylko dla siebie

W XXI wieku warto na co dzień zadbać o to, by stres występował jak najrzadziej w naszym życiu. Oczywiście sytuacje stresogenne są nieuniknione, jednak przynosi to tylko negatywne konsekwencje.

Każdy z nas, przynajmniej raz w tygodniu, powinien poświęcić sobie kilka chwil na zabiegi pielęgnacyjne. Może to być wizyta w salonie SPA i kompleksowa odbudowa organizmu. Jednak jeśli chcemy skutecznie zaszyć się w swoim domu, zastosuj kilka sprawdzonych patentów.
Przygotuj sobie aromatyczną kąpiel z ulubionym olejkiem. Zaaplikuj ulubiony krem lub maseczkę, których głównym celem jest nawilżanie i wygładzanie zmarszczek. Warto zakupić także w drogerii specjalne żele pod oczy, które zredukują opuchliznę i sińce pod oczami. Postaw na zabieg olejowania włosów, który doda pasmom blasku i wygładzenia. Wybierz specjalistyczne odżywki do paznokci i zabezpiecz płytki przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jeśli masz ochotę, pokryj je ulubionym lakierem.

 

You may also like...