Zdrowe i zadbane paznokcie

Zadbanie o paznokcie może zmienić je z nudnych w piękne w ciągu godziny lub dwóch. Zacznij od zastosowania technik przycinania, opiłowywania i polerowania, które wydobywają najlepsze z kształtu twoich paznokci. Następnie wybierz swój ulubiony kolor i pomaluj je profesjonalnie wyglądającym wykończeniem. Wykonanie manicure natychmiast upiększy, ale dla długotrwałych rezultatów ważne jest, aby mieć zdrowe nawyki, dzięki którym będą one mocne, lśniące i piękne pod lakierem ale i bez niego.

Złe nawyki

Przestań obgryzać paznokcie. Ten zły nawyk uszkadza i osłabia paznokcie, przez co znacznie trudniej jest im zachować piękny wygląd. Nie mają one szansy urosnąć długo i mocno, gdy je ciągle podgryzasz, więc znajdź inny sposób na zajęcie ust i pozostawienie paznokci samych sobie.

Nie używaj acetonowego zmywacza do paznokci. Aceton to zmywacz do farb, który natychmiast usuwa lakier, ale może również uszkadzać płytkę. Jeśli zauważyłeś że jest ona sucha i krucha to aceton może nawet spowodować ich złamanie. Poszukaj bez acetonowego zmywacza do paznokci; nie zmywa lakieru tak szybko, ale jest o wiele zdrowszy i lepszy.

Nie używaj paznokci jako narzędzi. Aby były piękne i zdrowe, nie używaj ich w sytuacjach, w których mogą się zerwać lub zostać rozdrobnione. Lepiej jest używać odpowiedniego narzędzia do pracy niż niepotrzebnie obciążać pazurki.

Ochrona przed toksycznymi substancjami

Chroń przed trudnymi substancjami. Silne środki czyszczące i inne chemikalia są twarde dla paznokci i skóry. Kiedy używasz środków czyszczących, zawsze noś rękawice, aby chronić ręce. Jest to szczególnie konieczne, jeśli używasz wybielacza i innych silnych chemikaliów do czyszczenia.

Zastanów się nad zamianą surowych domowych środków czyszczących do naturalnych substancji, które nie są szkodliwe dla paznokci. Na przykład wodny roztwór białego octu 50/50 stanowi doskonały codzienny środek czyszczący do większości powierzchni.
Powinieneś także chronić ręce podczas zmywania naczyń. Mydło do naczyń wysycha, więc noś gumowe rękawice, aby nie dopuścić do zmoczenia rąk.

Daj paznokciom chwilę oddechu!

Daj swoim paznokciom oderwać się od lakieru, żeli i akryli. Lakier do paznokci, żele, a zwłaszcza akryle mogą być twarde na paznokciach. Substancje te zawierają chemikalia i trudno je usunąć bez użycia jeszcze większej liczby chemikaliów. Z czasem twoje paznokcie osłabną, a może nawet zżółkną, chyba że czasem im zrobisz przerwę. Spróbuj przejść co najmniej tydzień każdego miesiąca bez wszystkich nail sztuczek upiększaczy.

 

You may also like...