Spędzenie czasu z humorem.

Gdy mija ciężki tydzień w pracy i możesz w weekend odpocząć, najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru i zapomnienie o ciężkich przeżyciach w pracy, będzie wybranie się na kabarety i występy kabaretowy. Dzięki temu pozwolimy naszemu organizmowi na odpoczynek i relaks w śmiesznym towarzystwie. Endorfiny, czyli hormony szczęścia, które dostarczymy sobie podczas takiego spędzania czasu naładują nas na kolejny tydzień pracy.

Stand-up, czyli czas spędzony z humorem.

W ostatnim czasie, coraz większą popularnością cieszą się stand-up’y. Czym jest ta forma kabaretowej rozrywki? Jest to solowy występ, w którym komicy prowadzą monolog, który najczęściej wywołuje salwy śmiechów na Sali. Najlepsi stand-uperzy potrafią na swoje występy ściągać prawdziwe tłumy. Sekretem sukcesu tej formy rozrywki kabaretowej, jest to, że wszystkie opowieści są zazwyczaj autentyczne, dzięki czemu stają się one jeszcze bardziej zabawne. Bardzo często w stan-up’ie przedstawia się sytuacje z życia codziennego, które zna, tak naprawdę każdy z nas, ponieważ bardzo często się z takimi sytuacjami spotykamy. Śmieszności tym sytuacjom dodaje fakt, iż stand-uperzy bardzo często opowiadają te sytuacje dodając do nich bardzo trafny i często pikantny komentarz. To właśnie ta wolność i poczucie, że występ nie jest cenzurowany przez nikogo, sprawia, że słyszane monologi, są tak śmieszne i zabawne. Wiele z artystów przygotowuje się do swoich występów bardzo długi czas, dzięki czemu ich monologi dopracowane są do perfekcji. Niektórzy z nich wolą iść na żywioł i część monologu przygotowują, a reszta to ich swobodna i niczym nie skrępowana improwizacja, w której ich osobowość jest wyrażana aż na wyrost. Jednym z najbardziej dzisiaj znanych polskich artystów sceny stand-up’owej, jest Łukasz,,Lotek’’ Lodkowski. Jego niezwykła charyzma, oraz to, że tak bezpośrednio podchodzi do publiczności i prowadzi z nimi liczne interakcje sprawia, że jest on obecnie jednym z najlepszych. Jego występy mają na YouTubie miliony odsłon, a on sam stał się tak naprawdę bardzo rozpoznawalną osobowością internetową.
Stand-up, jest stosunkowo nową formą rozrywki kabaretowej, która w Polsce ma jeszcze krótszą historię, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będzie coraz mniej kabaretów, które ustępować będą miejsca stand-up’owi. Badania pokazują, że młode pokolenie o wiele bardziej woli oglądać stand-up, niż klasyczny kabaret i to właśnie dlatego, popularność stand-up’u systematycznie rośnie.

 

Możesz również polubić…