Piątek, weekendu początek.

Dla wielu osób w większych miastach piątek, jest synonimem rozpoczynającego się czasu relaksu, zabawy i ogólnego odprężenia. Hasło takie jak,,piątek, piąteczek, piątunio’’, pokazują z jaką niecierpliwością czeka się na ten dzień tygodnia. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż w piątek najczęściej odbywają się imprezy klubowe.
Clubbing, jest obecnie najbardziej popularną formą spędzania piątkowego popołudnia, wieczoru i nocy. Niezliczone rzesze ludzi, przychodzą do klubów w piątkowe popołudnie, żeby dać się ponieść muzyce, zabawie i obficie lejącemu się alkoholowi.
Dlaczego imprezy klubowe są tak bardzo popularne w dzisiejszych czasach? Ponieważ piątkowe imprezowanie, jest czasem, kiedy dajemy się ponieść emocjom, które tłumione są przez wszystkie pozostałe dni tygodnia. To właśnie w piątki ludzie, którzy wchodzą do klubu, mają w zasadzie tylko jeden cel – wybawić się i wyszaleć, na tyle mocno, żeby można było funkcjonować do następnego piątku. Dlaczego tak jest? Powodem tego może być bardzo stresujący tryb życia, który jest obecnie coraz szybszy. Wszędobylskie terminy, które bezlitośnie gonią i nie pozwalają na choćby chwilowy oddech, potrafią przybić nie jednego pracownika, czy pracownice. Ekstremalnie szybkie tempo życia, sprawia, że relaksować też chcemy się ekstremalnie. Szybko, mocno, głośno i intensywnie.

W tym szaleństwie jest metoda.

Wbrew pozorom, takie piątkowe szaleństwo, może mieć pozytywny, a nawet zbawienny wpływ na ogólne przemęczenie i wypalenie. Intensywność dzisiejszej pracy, bardzo dotkliwie odbija się przede wszystkim na kondycji psychicznej pracownika. Dlatego też tak ważnym jest, żeby regularnie relaksować swój umysł, ponieważ pracoholizm i ciągła gonitwa potrafią doprowadzić to bardzo poważnego zachwiania równowagi. Przepracowany człowiek jest zestresowany, nerwowy, bardzo impulsywnie reaguje na wszelkie bodźce z zewnątrz i często mała błahostka potrafi wywołać istną burzę z piorunami. W Internecie pełno jest filmików, na których ludzi w szale zaczynają atakować swoich współpracowników z błahych powodów. Powodem takich wybuchów agresji jest długotrwały i tłumiony stres, którego w pewnym momencie jest tak dużo, że następuje niekontrolowany wybuch. Właśnie dlatego tak ważne jest zapewnianie sobie systematycznego relaksu i clubbing, jest idealnym przykładem takiego odprężania się. Warto pamiętać, że oczywiście co za dużo, to niezdrowo i nawet imprezowanie może nam zaszkodzić. Dlatego wszystko w umiarze.

Możesz również polubić…