Po prostu zapakuj!

Możesz pomyśleć, że wybór idealnego prezentu jest najtrudniejszą częścią sezonu świątecznego/urodzin/imienin itd. To znaczy, dopóki nie wyjmiesz całego papieru do pakowania i wstążki, a potem nie pamiętasz, jak owinąć prezent – przynajmniej właściwie. Aby uniknąć tego procesu, uciekaj się do koszy na prezenty świąteczne, słoików Masona, wykorzystuj torebki na prezenty, torebki papierowe, pakując ozdoby, perfumy, czekoladki, portfele i zegarki… Chociaż są to wszystkie sprawdzone sposoby, aby Twoje prezenty wyglądały ładnie, nauka pakowania prezentu jest łatwiejsza, niż się spodziewałeś.

Aby dowiedzieć się, jak zawinąć prezent jak profesjonalista, skorzystaliśmy z wiedzy specjalisty Macy w dziedzinie pakowania prezentów, Belle Wesel. Wkrótce będziesz w stanie zapakować wszystko, od małych prezentów dla współpracowników po większe prezenty świąteczne dla swoich dzieci. Ponieważ praktyka czyni mistrza, sugerujemy, abyś już teraz zaczął uczyć się, jak zawijać prezent. Powód? Nadejdzie Boże Narodzenie, a ty nie będziesz musiał martwić się pakowaniem prezentów (a będziesz mógł szybko zapakować te wszystkie prezenty świąteczne w ostatniej chwili!). Co ważniejsze, będziesz miał dodatkowy czas na ozdabianie, przycinanie choinki i inne czynności świąteczne.
Gdy nauczysz się, jak zawijać prezent, zachęcamy do kreatywności dzięki pomysłom na pakowanie prezentów, zamieniając swoje pudełka w bałwany, akcentując je drobnymi choinkami lub używając unikalnych metek prezentowych. Co więcej, te porady dotyczące pakowania prezentów wykraczają poza sezon wakacyjny. Teraz pakowanie prezentów urodzinowych i rocznicowych jest dziecinnie proste. Więc weź swój ulubiony świąteczny papier, wstążkę i taśmę i zacznij uczyć się, jak zawijać prezent, bo Boże Narodzenie nadejdzie, zanim się zorientujesz!

Krok 1: Wytnij papier

Umieść pudełko zakryte na wierzchu opakowania prezentowego, pozostawiając papier przymocowany do rolki. Za pomocą nożyczek wytnij papier wzdłuż jednej strony, tworząc wystarczająco szeroki arkusz, aby zakrył obie strony pudełka.

Krok 2: Złożyć

Stojąc po tej samej stronie stołu co rolka, pociągnij papier ostrożnie w górę i na drugi koniec pudełka. Przyklej taśmą dwustronną i zagnij papier wzdłuż krawędzi pudełka kciukiem i palcem wskazującym.

Krok 3: Dołącz do końca

Rozwiń papier i przymocuj go do owiniętego końca. Wytnij papier z roli, pozostawiając cal zwisu. Złóż ten cal pod i zagnij wzdłuż zgięcia. Przyklej za pomocą dwustronnej taśmy.

Krok 4: Zamknij otwarte końce

Czas poradzić sobie z jednym z otwartych końców pudełka. Popchnij boki papieru do wewnątrz, tworząc cztery klapy o kącie 45 stopni, a następnie zagnij wzdłuż klap.
Z następnymi krokami powinieneś sobie poradzić postępując podobnie, na wierzchu ozdobnej paczki możesz umieścić kokardę bądź doczepić metkę.

 

You may also like...