Czy prasowanie musi być trudne?

Sporo osób uznaje prasowanie za temat trudny. Nie bez powodu jest ono zaliczane do najbardziej znienawidzonych prac domowych. Dla wszystkich, którzy za nim nie przepadają, poniżej podajemy kilka praktycznych porad, w jaki sposób prasować szybko, łatwo i przyjemnie, tak żeby każde ubranie wyglądało zawsze nienagannie.

Prasowanie pod nadzorem – wybierz odpowiednie żelazko

Najważniejszym elementem prasowania jest oczywiście właściwie dobrane żelazko. Jak wybrać najlepsze? Często powtarza się tradycyjne stwierdzenie, które znały już nasze babcie, że łatwe i skuteczne wyprasowanie ubrań, gwarantuje nam posiadanie ciężkiego i solidnego żelazka. Jest w tym sporo prawdy. W przypadku takiego sprzętu jego masa i wysoka temperatura potrafią uporać się nawet z najbardziej uciążliwymi zagnieceniami.

Jak zatem wybrać dobre żelazko? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego moc. Najlepsze modele mają nawet powyżej 2400 W, dzięki czemu nagrzewają się w niezmiernie krótkim czasie. Trzeba też zwrócić uwagę na kwestie takie, jak jakość wykonania wszystkich detali: spryskiwacza, uchwytu, sztywności kabla itp. Bardzo przydatna może być funkcja automatycznego wyłączania urządzenia, gdy zostawimy je wpięte do sieci.

Dla wygody i idealnie wyprasowanych ubrań – deska do prasowania

Drugim elementem gwarantującym wysoką jakość i komfort przy prasowaniu jest oczywiście właściwa deska. Przede wszystkim ma być ona stabilna i dosyć ciężka. Oprócz tego powinna mieć możliwość regulacji wysokości blatu oraz dla naszej wygody również zdejmowany rękawnik, czyli niewielki element deski, który wykorzystuje się podczas prasowania rękawów, aby nie szpeciły ich nieestetyczne zagięcia.

Jak prasować, żeby się nie zmęczyć i mieć ubrania w perfekcyjnym stanie?

Oczywiście, przede wszystkim należy przestrzegać odpowiedniej temperatury, dopasowanej do rodzaju tkaniny. Trzeba zatem dokładnie sprawdzać oznaczenia, występujące na metkach. Najłatwiej prasować stosując parę wodną, która ułatwia wygładzanie wszelkich zagnieceń i zmięć.

Coraz więcej zwolenników zyskuje pasowanie parą wodną z pomocą parownicy. Jest to niezmiernie praktyczne urządzenie, które przydaje się zwłaszcza, gdy potrzebujemy odświeżyć lub wygładzić ubrania na ostatnią chwilę. Może się ona również świetnie nadawać, jako przenośne urządzenie, które z łatwością zabierzemy ze sobą na biznesowe spotkania wyjazdowe lub na wakacje.

Prasowanie dla każdego

Współczesna mnogość sprzętów i akcesoriów sprawia, że z prasowaniem może poradzić sobie każdy. Jest zdecydowanie prostsze, zajmuje mniej czasu, a uzyskane efekty mogą być naprawdę perfekcyjne, nawet u osób, które nie mają w tym wielkiej wprawy.

 

Możesz również polubić…