Niezwykła folia aluminiowa.

Folia aluminiowa jest na co dzień wykorzystywana do pakowania kanapek i przede wszystkim pieczenia. Jednak może mieć ona zastosowanie dużo szersze niż wydaje się nam na pierwszy rzut oka. Do czego jeszcze posłuży nam ten przydatny gadżet?

Zastosowania folii aluminiowej

+Wystarczy karton i klej, aby z wykorzystaniem folii aluminiowej przygotować, tzw. blendę fotograficzną. Blenda doświetla fotograf owane obiekty tak, że wychodzą one naprawdę na najwyższym poziomie.
+Ekran do odbijania ciepła z folii. Jeśli taki samodzielnie zrobiony ekran umieścimy w pobliżu, a dokładnie trochę nad kaloryferem, wówczas ciepło zostanie ,,odbite” i rozejdzie się po pomieszczeniu. Tym, którzy stawiają na estetykę w mieszkaniu, taki pomysł niekoniecznie się przyda.
+Prosty sposób na szybkie naostrzenie nożyczek, to pocięcie kilku płatów folii aluminiowej.
+Brązowiejące końcówki bananów nie będą odstręczały naszych dzieci od zjedzenia tych pożywnych i energetycznych owoców, jeśli końcówki bananów obejmiemy folią.
+Przy pomocy kulki z folii aluminiowej wyczyścimy nawet najbardziej brudny i zatłuszczony ruszt grillowy. Pozbędziemy się także przypalonych spodów czajnika, patelni lub garnka. Pamiętajmy jednak, aby folią aluminiową nie czyścić wnętrza patelni lub garnków. Jeśli to zrobimy, możemy zniszczyć niechcący wnętrze patelni, która ma teflonową powłokę. Garnki zaś porysujemy, dlatego używajmy folii, ale nigdy do usuwania zabrudzeń w środku naczyń przeznaczonych do gotowania.
+Gdy nie mamy w domu lejka lub nie możemy go znaleźć, doskonałym substytutem będzie właśnie wielozadaniowa folia aluminiowa. Wystarczy ją uformować na kształt lejka, aby móc przelewać napoje do wąskich butelek, nie rozlewając przy tym zawartości.
+Ochronę podczas małych prac remontowych zapewni nam również niezastąpiona folia. Gałki drzwi, szuflad , szaf i szafek owińmy ściśle folią, tak aby w mimo trwającego malowania mieszkania, pozostały w nienagannym stanie. Folię połóżmy też do rynienki malarskiej. Po ukończeniu prac, wyrzućmy ją. Rynienka pozostanie czysta i zdatna do użytku
+Mamy za małe baterie niepasujące do urządzenia? Nie ma problemu- folia aluminiowa potrafi wszystko. Wystarczy zwinąć jej tylko odrobinę, aby uzupełnić lukę między baterią a przewodami. Folia aluminiowa będzie przewodzić energię do urządzenia.
+ Ogród pełen ślimaków to koszmar każdego ogrodnika. Aby ślimaki nie mogły zjadać części naszych wypielęgnowanych roślinek, owińmy folią aluminiową ich łodygi. Wówczas żaden ślimak, mniejszy czy większy nie połasi się na nie, a my będziemy cieszyć się pięknym ogrodem.

 

Możesz również polubić…