Jak uzyskać niesamowite spojrzenie z pomocą sztucznych rzęs?

Czy istnieje metoda na skrócenie czasu wykonywania makijażu, przy równoczesnym uzyskaniu spektakularnych efektów? Zdecydowanie tak. Współcześnie zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w domowych zaciszu można uzyskać spektakularne efekty dzięki drobnym trickom i pomocy różnych preparatów.

Jednym z bardzo popularnych rozwiązań są obecnie sztuczne rzęsy. Niekiedy kojarzą się z produktami z dawno minionej epoki, które dawały sztuczny i wręcz groteskowy efekt. Jednakże obecnie można wybierać spośród produktów, pozwalających na stworzenie gęstych i długich rzęs, dających efekt magnetyzującego spojrzenia. Jakie są rodzaje rzęs i na które warto się zdecydować, gdy zależy nam na świetnym wyglądzie?

Sztuczne rzęsy z jedwabiu – odrobina luksusu na co dzień

Rzęsy jedwabne tworzy się z protein jedwabiu, co pozwala na uzyskanie efektu najbardziej zbliżonego do naturalnych włosków. Są niezmiernie lekkie i nie powodują nadmiernego obciążenia naturalnych rzęs. Pozwalają one na normalne funkcjonowanie każdego dnia, bez obaw o zniszczenie efektu. Można w nich pływać, nosić szkła kontaktowe, a nawet stosować tusze do rzęs, wystrzegając się jednak produktów wodoodpornych, które są trudne do usunięcia i mogą prowadzić do uszkodzenia jedwabnych włókien.

Rzęsy prosto z natury – produkty z futra norek

Oprócz jedwabiu do produkcji naturalnych rzęs stosuje się też futro syberyjskich norek. Po przyklejeniu pozwalają na uzyskanie naturalnego wyglądu, ze względu na zróżnicowanie długości poszczególnych włosków. Nie powodują zbytniego obciążenia własnych rzęs, są lekkie i wygodne. Przeciwwskazaniem do ich aplikacji może być alergia na futro zwierząt.

Sztuczne rzęsy z tworzyw sztucznych

Trzecim wariantem są rzęsy syntetyczne. To idealne rozwiązanie dla wszystkich alergików, gdyż nie powodują one reakcji skórnych. Dodatkowo produkty tego typu są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i długości, dzięki czemu każdy może w łatwy sposób w pełni dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Czy warto przyklejać dodatkowe rzęsy?

Naklejanie sztucznych rzęs cieszy się olbrzymią popularnością. Pozwalają one na uzyskanie pięknego spojrzenia, bez nakładania makijażu, zachowując naturalny wygląd.

Zanim zdecydujemy się na tego typu zabieg, warto wiedzieć, że rzęsy nie utrzymują się zbyt długo i nowe należy aplikować już po około trzech tygodniach. Dlatego trzeba dokładnie rozważyć ich aplikację, zwłaszcza gdy nie jesteśmy dokładnie pewni, że znajdziemy czas na regularne odwiedzanie kosmetyczki.

 

Możesz również polubić…