Jak dobrać zegarek do stylizacji?

Zegarek nie jest tylko urządzeniem do odmierzania czasu. To ważny element stylizacji, który umiejętnie dodany jest w stanie stworzyć efekt WOW. Jak odpowiednio dobrać zegarek do ubioru? Czym się kierować przy wyborze?

Główna zasada doboru zegarka do stylizacji jest bardzo prosta: im bardziej formalny ubiór, tym zegarek powinien być bardziej stonowany. Przy luźnych ubiorach casualowych i sportowych właściwie każdy rodzaj zegarka jest dopuszczalny. Styl ubioru i zegarek powinny być spójne. Źle dobrany zegarek do ubioru może zupełnie zniekształcić styl naszego ubioru.

Jak dobrać zegarek do ubioru? Informacje od stylistki

Różne style ubioru, wymagają dobranych do nich dodatków, w tym zegarka. Zdecydowanie lepiej jest stawiać na dopasowany, oryginalny czasomierz, dobrej jakości. Zegarek, podobnie jak cały strój, powinien być dopasowany do okazji. Inny zegarek założymy, wybierając się na siłownię, inny na weekendowy shopping. Zegarki damskie na złotej bransolecie zdecydowanie bardziej będą pasowały do formalnych ubrań. Dlatego też wybierając zegarek, musimy pamiętać, by był on dopasowany do naszego stylu. Jeśli częściej wybieramy outfit formalny, wówczas nie warto kupować zegarka sportowego. Tak samo sprawa wygląda, jeśli na co dzień wybierasz barsziej luźne stylizacje.

Wiele pań, chcąc dopełnić swoją wieczorową kreację, sięga po zbyt strojny zegarek. Jest to niestety błąd. Bogato zdobiona suknia, w połączeniu z luksusową biżuterią i bardzo ozdobnym zegarku, może wywołać efekt przeładowania. Wybierając zegarek do stylizacji należy zachować umiar. Jeśli decydujemy się na błyszczący i bogato zdobiony model czasomierza, tym skromniejsze powinny być dodatki. Wówczas decydujemy, że to zegarek odgrywa znaczącą rolę w naszej stylizacji.

Chcąc podkreślić wieczorowy outfit czymś wyjątkowym, dobrze jest wybrać zegarek z brokatową tarczą czy eleganckimi indeksami liniowymi. Zegarek nie może przytłoczyć całej stylizacji. Dlatego też do letnich, zwiewnych sukienek lepiej dobrać zegarek o małej tarczy, na cienkim, skórzanym pasku lub na bardzo delikatnej bransolecie. Formalny ubiór wymaga z kolei odpowiedniego czasomierza. W przypadku takich stylizacji świetnie sprawdzą się zegarki damskie na złotej bransolecie. Tutaj działa zasada – im bardziej minimalistyczny jest dany model, tym do bardziej formalnych stylizacji pasuje.

Zegarek powinien być funkcjonalny i komponować się z preferowanym stylem ubioru. Rzadko kogo stać na zakup kilkunastu zegarków, które będą pasowały do każdej stylizacji.

 

Możesz również polubić…