Wpływ zagrożeń środowiska na zdrowie człowieka

Światowe media alarmują, na Ziemi wrasta liczba zagrożeń środowiskowych, które bezpośrednio oddziałują na zdrowie i życie człowieka. Drobinki plastiku odkryto już w głębinach oceanu. Chmury smogu, które przenikają do płuc mieszkańców. Modyfikowana żywność. Katastrofy naturalne i gwałtowne zmiany pogodowe. To wszystko wynik wyniszczających dla planety, nieodpowiedzialnych działań człowieka.

Sposoby na zachowanie dobrego zdrowia w zanieczyszczonym świecie

Coraz trudniej zadbać w XXI wieku o relaks i zdrowie. Natłok codziennych spraw, pęd za pieniądzem oraz nagminny stres sprawiają, że regeneracja organizmu może być utrudniona. Warto jednak stosować pewne, codzienne rytuały i wprowadzić nawyki, które poprawią funkcjonowanie organizmu.

Przede wszystkim nie tylko zadbajmy o to, by dieta była odpowiednio zbilansowana, z dużą zawartością warzyw i owoców, zwłaszcza sezonowych. Ważne, by pochodziła również z upraw ekologicznych. Niestety, często dostawcy nie podają na etykietach informacji, w jaki sposób żywność trafiła na sklepowe półki Świadomy konsument jednak, zanim zakupi produkt, musi wykonać wręcz detektywistyczną pracę i prześledzić cały skład opakowania. Może się okazać, że informacja o niskiej zawartości cukru lub tłuszczów, są fałszywe. Wielu producentów używa zamiast białego cukru- syrop glukozowo- fruktozowy, który również szkodzi człowiekowi.

Nadal zbyt wielu Polaków uprawia jakąkolwiek, regularną aktywność fizyczną. Coraz częściej wybieramy transport samochodowy nawet, gdy udajemy się do pobliskiego sklepu, wybieramy windę, korzystamy z usług taksówki. Warto jednak pooddychać powietrzem podczas spaceru, jazdy na rowerze, czy wyprowadzając psa na dłuższe wybieganie. Wystarczy, że dziennie wykonamy minimum 5 tysięcy kroków, a praca całego organizmu, będzie lepsza.

Branża kosmetologiczna w służbie człowiekowi

Coraz chętniej szukamy nowatorskich rozwiązań, które zniwelują działanie niekorzystnych zmian środowiskowych oraz pozwolą na zatrzymanie procesów starzeniowych. Wśród dostępnych ofert są odprężające masaże, zabiegi niwelujące gromadzenie się wody w ciele, oczyszczające z zanieczyszczeń skórę, czy regenerujące.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ostatnio zagadnienie wykorzystywania nowych zabiegów medycyny estetycznej.

Peptydy w medycynie to jeden z nowocześniejszych trendów w branży kosmetologicznej. Zwłaszcza wykorzystywanie peptydów biomimetycznych, które są najbardziej zbliżone działaniem do tych ludzkich. Zostają one wprowadzone do organizmu poprzez wstrzyknięcie. Już po jednej serii można poczuć całkowitą różnicę. Skóra staje się bardziej napięta, odmłodzona i zrelaksowana. Wzrasta poziom nawilżenia i odżywienia naskórka. Finalnie ta sama cera wygląda tak, jakby ubyło nam kilka lat.

 

Możesz również polubić…