Imbir – właściwości

Imbir to przede wszystkim przyprawa dobrze znana w polskiej kuchni. Możemy go zakupić w formie świeżej lub sproszkowanej bądź marynowanej. Imbir to składnik flaków, pasztetów czy pierników. Używa się w przemyśle spożywczym jak i kosmetycznym. Imbir posiada intensywny aromat. To zdrowa przyprawa, jednak niedoceniona. Ułatwia trawienie, działa rozkurczowo. Łagodzi mdłości, wspomaga apetyt. Imbir łagodzi bóle miesiączkowe. Leczy przeziębienie. Jak się okazuje korzeń imbiru leczy migrenę. Działa przeciwobrzękowo. Dba o jamę ustną, pobudza wydzielanie śluzu. Zwiększa koncentrację, polepsza krążenie krwi.

Właściwości imbiru – jeść czy nie jeść?

Imbir to ostra przyprawa. Należy jej unikać jeśli cierpimy na refluks żołądkowy. Świeży imbir dodaje świeżości. Doskonale się komponuje z owocami morza. Mielony imbir polecany jest do słodkich przekąsek. Pasuje do innych przypraw korzennych. W połączeniu z goździkami czy zielem angielskim tworzy duet idealny. Imbir możemy kupić w postaci świeżej. W tej postaci zachowuje najwięcej właściwości. Należy go przechowywać w chłodnym miejscu. Zachowuje świeżość kilka tygodni. Możemy go dodawać do herbaty, ziemniaków czy też warzyw. W kuchni azjatyckiej znany jest imbir konserwowy. Herbata z imbirem jest polecana zwłaszcza zimą. Szybko rozgrzewa, poprawia nastrój. Imbir jest niskokaloryczny. Redukuje poziom kortyzolu. Zawiera on olejki eteryczne. Imbir posiada działanie antywirusowe. Stosowany wspomagająco przy wysokim poziomie cholesterolu. Pomaga na obrzęki, wspomaga w problemach z koncentracją. Napar z imbiru jest zalecany przy bólu gardła. Warto pamiętać, że korzeń imbiru nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Warto go dodawać do mleka, na jego bazie przygotować lemoniadę, dodawać do sosu sojowego. Korzeń imbiru możemy kupić w sklepach ekologicznych oraz dużych marketach. Możemy również dostać suszony imbir. Olejek imbirowy jest wykorzystywany w kosmetykach. Przyśpiesza spalanie tłuszczu. Wspomaga walkę z cellulitem. Przy zakupie świeżego imbiru należy zwrócić uwagę na kraj pochodzenia. Warto wybierać imbir z Brazylii czy Chin. Imbir działa bakteriobójczo. Wspomaga leczenie chorych zatok.

Imbir w kosmetyce

Imbir znajduje swoje zastosowanie w kosmetyce. Redukuje przebarwienia, przywraca skórze blask. Na bazie imbiru możemy przygotować różnego rodzaju maseczki lub peelingi. Imbir orzeźwia i relaksuje nasze ciało. Warto na jego bazie przygotować kąpiel. Imbir wykazuje działanie korzystnie na nasze włosy. Polecane na rozdwojone końcówki. Imbir poprawia krążenie krwi. Imbir wykazuje działanie zdrowotne. Poprawia także on nasz wygląd. Olejek imbirowy jest w trakcie masażu antycellulitowego. Poprawia jędrność skóry i elastyczność. Poprawia on wygląd zmęczonej skóry. To składnik kremów, balsamów i żelów do ciała. Jeśli nie mamy przeciwwskazań, warto wprowadzić imbir na stałe do naszej kuchni. Na rynku możemy znaleźć wiele kosmetyków na bazie imbiru. Imbiru nie należy obierać, tym bardziej że jego skórka jest bardzo cienka. Możemy ją delikatnie usunąć za pomocą łyżki.

You may also like...