Jak zrobić łatwo mydełko do cery trądzikowej w domu?

Trądzik to przypadłość, która męczy wiele osób. Zarówno nastolatków jak i dorosłych. Dlatego skuteczny sposób na walkę z trądzikiem jest wart fortunę, choć wcale nie trzeba wydawać na niego tyle pieniędzy. Wystarczy trochę czasu i kilka składników, aby zrobić mydełko do cery trądzikowej, dzięki któremu pożegnamy nasze problemy.

Składniki na mydełko do cery trądzikowej – informacje

My polecamy na bazę na nasze mydło aleppo, choć można użyć innej naturalnej bazy mydlanej. Przy cerze trądzikowej sprawdzi się przykładowo mydło marsylskie.
Dodatkowo będziemy potrzebować olejku z drzewa herbacianego, który ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze, a więc świetnie działa na cery trądzikowe, spirulinę oraz niebieskiej lub zielonej glinki, które fantastycznie oczyszczają skórę.

DIY mydełko do cery trądzikowej

Zrobienie oczyszczającego i odżywiającego mydełka do walki z trądzikiem nie jest trudne. Naturalne i nie szkodzące środowisku mydełko możemy zrobić stosunkowo łatwo i niewielkim kosztem.
Na małe mydełko potrzebujemy :

  • 30 gram naturalnej bazy mydlanej,
  • łyżeczkę glinki zielonej lub niebieskiej,
  • cztery krople olejku z drzewa herbacianego,
  • łyżeczkę spiruliny,
  • pół łyżeczki wody destylowanej.

Bazę mydlaną zetrzeć na wiórki i umieścić w małej miseczce, wcześniej wyścielonej foliową torebką lub folią. Położenie takiej folii ułatwi uformowanie mydła oraz pomoże szybciej roztopić wiórki. Następnie dodajemy resztę suchych składników czyli glinkę i spirulinę, najlepiej pod postacią proszku. Po przemieszaniu składników dodajemy olejek herbaciany i pół łyżeczki wody.
Teraz musimy zająć się połączeniem składników i rozpuszczeniem wiórków. Miseczkę umieszczamy w kąpieli wodnej. Najlepiej zrobić to poprzez wlanie do garnuszka wody, położenia szmatki i ustawienia na niej miski. Następnie całość wstawiamy na mały ogień i pilnujemy, aby wyłączyć palnik przed zagotowaniem się wody. Pozostawiamy na 5 minut, aby całość zmiękła i lekko przestygła. Po pięciu minutach zaczynamy ugniatanie mydła przez folię. Ugniatamy tak aby wszystko się wymieszało. Dla pewności po ugnieceniu lepiej powtórzyć całą procedurę kąpieli wodnej. Wtedy też ładniej będzie nadać mydełku konkretniejszy kształt i będziemy mieć pewność, że wszystko połączyło się w ładne i dobrze działające mydełko.
Po drugiej kąpieli wodnej po około 10 minutach masa zaczyna zastygać. Wtedy najlepiej wyjąć ją folii i formować według życzenia. Następnie uformowane już mydełko wrzucamy na godzinę do lodówki, żeby stwardniało i gotowe.
Skuteczne, naturalne i domowe mydełko do cery trądzikowej zrobione.

You may also like...