Ślady alergii wziewnej u dzieci

Ślady alergii wziewnej u dzieci

Alergia wziewna u dzieci zdobywa coraz większe liczby w statystykach, głównym tego powodem jest większa świadomość rodziców, a także wykonywane chętniej specjalistyczne badania pod tym kątem. To właśnie alergeny, które dostają się do organizmu drogą oddechową, są odpowiedzialne za wywołanie u dzieci takiego rodzaju alergii – jest to po prostu pewna reakcja. Należy pamiętać, iż niezależnie od rodzaju alergii – czy alergii wziewnej, pokarmowej lub kontaktowej – każda reakcja alergiczna jest konsekwencją nadreaktywności systemu odpornościowego na dany alergen. Produkcja przeciwciał IgE, które odpowiedzialne są za unieszkodliwienie wroga w postaci alergenu, powoduje uwolnienie się histaminy, która jest główną przyczyną odczuwanych przez dzieci, a także dorosłych, objawów alergii. Warto wiedzieć, że u dzieci pojawia się ona zazwyczaj kiedy osiągają one powyżej 2. roku życia. Alergia wziewna u dzieci objawy są bardzo ważne I nie możemy ich ignorować, gdyż mogą prowadzić do poważniejszych chorób układu oddechowego. Często są one dla nas pewnym wskaźnikiem, który pomaga odkryć, co stoi za męczącymi niedogodnościami u dziecka.

Zdrowie dzieci – objawy alergii wziewnej u dzieci

Alergia wziewna jest wywoływana przez alergeny, które dostają się do organizmu w procesie oddychania i to one powodują cały wachlarz nieprzyjemnych objawów u dzieci.

Do najbardziej charakterystycznych zaliczamy:
1. łzawienie i swędzenie oczu,
2. nawracające zapalenie spojówek,
3. kichanie,
4. zaczerwienienie i bolesność gardła,
5. duszności,
6. utrzymująca się chrypa,
7. nawracające infekcje górnych dróg oddechowych,
8. suchy kaszel, który czasami może doprowadzić do wymiotów,
9. przewlekły, wodnisty katar,
10. do rzadszych objawów należą wymioty, biegunki lub zmiany skórne,
11. czasami mogą dołączyć: nadpobudliwość, problemy ze snem – bezsenność, oraz problemy z koncentracją.

Ważną informacją, której nie możemy zignorować, jest fakt, iż nieleczona alergia wziewna jest główną przyczyną rozwoju astmy oskrzelowej u dzieci. Z tego właśnie powodu nie powinniśmy bagatelizować niepokojących symptomów, które utrzymują się długo.

 

Możesz również polubić…