Jaki spalacz tłuszczu wybrać?

Spalacze tłuszczu reklamuje się jako produkty, które w prosty i skuteczny sposób pomogą nam zredukować naszą wagę. Są to produkty, które mają wspomóc nasze odchudzanie, przyspieszyć zauważalne efekty i sprawić, że szybciej osiągniemy pożądane efekty. Jednak w reklamach rzadko odpowiada się na pytanie : Który spalacz tłuszczu wybrać.

Oferta spalaczy tłuszczu

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, klasyfikowanych jako spalacze tłuszczu. Możemy wyróżnić je na podstawie konkretnego działania, składu lub metody produkcji. Najczęściej jednak tego typu produkty dzieli się na sztuczne spalacze tłuszczu i naturalne spalacze tłuszczu.
Sztuczne spalacze to wszelkiego rodzaju gotowe suplementy, czyli produkty, które możemy kupić w aptekach i specjalistycznych sklepach. Mogą zawierać naturalne składniki – jak różnego rodzaju wyciągu, ekstrakty czy soki. Opierają się jednak na skoncentrowanych dawkach i mieszankach różnych substancji o pożądanym działaniu wspomagania procesu spalania tłuszczu.
Naturalne spalacze zaś to produkty spożywcze, które wykazuje pewne właściwości. Najczęściej pobudzają one trawienie i wywołują efekt termogenezy, czyli zwiększenia temperatury naszego ciała w celu zwiększenia wydatku energetycznego i ilości spalonych kalorii.

Który spalacz wybrać? Informacje

Wśród sztucznych spalaczy możemy znaleźć reduktory apetytu, dzięki którym skutecznie zmniejszymy ilość kalorii dostarczanych organizmowi, blokery kortyzolu, czyli hormonu stresu, zwiększającego apetyt i powodującego odkładanie się tkanki tłuszczowej, spalacze termogeniczne, które podwyższają temperaturę ciała i wydatek energetyczny organizmu oraz boostery metabolizmu, które wspomagają metabolizm organizmu.
Ogólnie takie spalacze są drogie, jednak dobrze dobrane niezwykle skuteczne. Przy czym warto pamiętać, że powinniśmy z nimi uważać – niewłaściwe dawkowanie lub zbyt długi czas przyjmowania takiego produktu – powinniśmy robić przerwy w zażywaniu takich suplementów – działają niekorzystnie na nasze zdrowie.

Naturalne spalacze to produkty łatwo dostępne, a w wielu domach bardzo znane. Do jednych z najskuteczniejszych naturalnych spalaczy zalicza się m.in. imbir, ocet jabłkowy, cynamon, kurkumę, zieloną i czerwoną herbatę, kawę, czy pieprz cayenne.
W porównaniu do sztucznych spalaczy są to produkty tanie i zdecydowanie bardziej bezpieczne – chyba, że ktoś posiada alergię lub nietolerancję pokarmową. Trudno bowiem przedawkować zieloną herbatę, zwłaszcza jeśli dbamy o różnorodność diety. Wtedy bowiem takie spalacze działają najlepiej.
Kiedy stosuje się różnorodną, zdrową dietę, podczas której możemy łączyć wiele produktów wspomagających odchudzanie.

Jeśli chodzi o wybór, w każdym przypadku powinien być on indywidualny i dostosowany do potrzeb. Jeśli oczekujemy konkretnego i jak najszybszego efektu, powinniśmy zastanowić się nad gotowymi suplementami. Kiedy chcemy po prostu wspomóc dietę, ale nie planujemy pilnować dawkowania oraz terminu zażywania suplementu, a także nie chcemy wydawać dużo pieniędzy, powinniśmy zastanowić się nad naturalnymi spalaczami.

 

Możesz również polubić…