Co nam w duszy gra?

Muzyka towarzyszy rodzajowi ludzkiemu od zarania dziejów. Świadczyć o tym mogą prymitywne instrumenty muzyczne, odnajdywane przez archeologów na całym świecie. To, że w różnych odległych od siebie obszarach, muzyka rozwijała się bez względu na dzielące tych ludzi odległości, świadczy o tym, że mamy ją po prostu we krwi. Z resztą na początku, muzykę można było dostrzec wszędzie. Szum drzew, śpiew ptaków w różnych tonacjach, stukanie dzięcioła, czy grzechotka grzechotnika. Dźwięki łączyły się w spójną całość, którą człowiek chciał w jakiś sposób naśladować, ponieważ sprawiało mu to przyjemność. W sumie nadal tak jest, ale my się już znacznie zmieniliśmy. Wraz z rozwojem kultury i cywilizacji, muzykę także poddawano znacznym modyfikacjom i przemianom. Pojawiły się przede wszystkim nowe instrumenty, które w połączeniu z najstarszym znanym ludzkości instrumentem (ludzkim głosem) zaczęły coraz bardziej skomplikowane utwory muzyczne. Używanie muzyki było tak nagminne, że towarzyszyła ona człowiekowi, tak naprawdę w każdym momencie życia, niezależnie od tego czy były to wesołe chwile, czy te totalnie przeciwległe.Muzyka tak bardzo i tak mocno weszła nam w krew, że obecnie chyba nikt nie wyobraża sobie bez niej życia.

Publika, oklaski i powszechny szacunek oraz uznanie.

Rozwój różnych gatunków muzycznych, był bardzo intensywny w ciągu ostatnich 2000 lat, lecz najbardziej płodnym okresem, do rozwoju nowych gatunków wydaje się ostatnie 100 lat. To właśnie na przestrzeni 1900 i 2000 roku powstało tak wiele nowych rodzajów muzyki, że zostawiliśmy inne dekady i milenia, daleko za sobą. Jako przykład może posłużyć tutaj jazz, który powstawał na przełomie 1900-1920 roku. Do Europy przywieźli go między innymi amerykańscy żołnierze, podczas I Wojny Światowej. W ciągu kolejnych kilku lat jazz podbił szturmem Europę i był najpopularniejszym rodzajem muzyki wśród młodzieży.
Po II Wojnie Światowej pojawił się Rock and Roll, Funk i niezliczone inne gatunki muzyczne, które w bardzo szybkim tempie zaczęły się rozwidlać na podgatunki. W obecnych czasach, mamy tak wiele różnych rodzajów gatunków muzycznych, że samo wymienianie ich wszystkich zajmuje sporo czasu, co dopiero mówiąc o ich słuchaniu.
Warto tutaj zaznaczyć, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje tak zwana alternatywna forma muzyki. Cóż to takiego? To po prostu odmienne modyfikacje znanych już rodzajów muzyki, takich jak rock, czy pop. Jest to po prostu alternatywa do mainstreamu, ponieważ wałkowane w kółko kawałki w radio, po prostu zaczynają się po jakimś czasie nudzić. Właśnie w ten sposób powstał ten nowy rodzaj muzyki, który staje się obecnie coraz bardziej popularny. Świadczyć o tym może fakt, iż na koncert muzyki alternatywnej bilety wyprzedają się zazwyczaj w błyskawicznym tempie, a sale dosłownie pękają w szwach.

 

Możesz również polubić…