Poczuj wolność i moc!

Oglądanie swojego ulubionego zespołu, artysty lub DJ to tak zmieniające życie i ekscytujące doświadczenie. Jedną z rzeczy jest siedzenie w domu, słuchanie kompilacji Spotify lub oglądanie ich filmów w telewizji lub na YouTube, ale bycie w tłumie, pakowanie się na stadionie lub oderwanie się od prawdziwego świata na podziemnym parkiecie tanecznym to inny poziom.

Jednak pójście na koncert muzyki na żywo nie polega na spuszczaniu włosów i dobrej zabawie, chociaż to oczywiście znaczna część. Może to przynieść korzyści tobie jako osobie, a także ogólnemu dobrostanowi.

Kiedy idziesz na koncert, możesz śmiało powiedzieć, że nie lubisz go zbytnio stojąc lub siedząc w bezruchu. Chociaż możesz zrobić sobie przerwę, możesz być pewien, że spędzisz kilka godzin skacząc, kołysząc się w rytm. Muzyka wyzwala w nas swego rodzaju wolność.

Redukcja stresu

Jedną z największych i najbardziej znaczących korzyści płynących z koncertu z muzyką na żywo jest redukcja stresu, coś, co wszyscy moglibyśmy zrobić. Z naukowego punktu widzenia występy muzyczne zmniejszają uwalnianie kortyzolu, substancji chemicznej zwanej hormonem stresu.

W badaniu (Imperial College of London) 117 kandydatów stwierdzono, że uczestnicy byli świadkami znacznego spadku poziomu kortyzolu, w tym zmniejszenia częstości akcji serca, obniżenia ciśnienia krwi i spokojniejszego oddychania, szczególnie podczas słuchania instrumentów dętych.
Gdyby każdy dzień był niesamowity i pełen zabawy, każdy byłby przeciętny.
Nie możesz mieć dobra bez zła, ale kiedy czujesz się trochę na dnie, koncert muzyki na żywo ze światłami, energią, klasycznym rockowym brzmieniem gitar, ludzi i atmosfery jest świetny sposób na zwiększenie szczęścia i wywołanie uśmiechu na twarzy!

Wspólna zabawa

Jeśli kiedykolwiek byłeś na koncercie, to znasz już poczucie wspólnoty, które otrzymujesz od reszty tłumu. Z tłumu 250 000 osób każdy jest obecny z tego samego powodu, a kiedy tłum wybucha dla artysty lub ulubionej piosenki, jest to poczucie wspólnoty, której nie znajdziesz nigdzie indziej.
W jednym badaniu przeprowadzonym przez Deakin University w Australii w czerwcu 2016 r. Stwierdzono, że osoby, które uczestniczyły w regularnych koncertach muzycznych, mają lepsze samopoczucie psychiczne i są szczęśliwsze w życiu codziennym niż osoby, które nie uczęszczają na nie regularnie.

Badanie zostało przeprowadzone z udziałem 1000 uczestników, a także udowodniono, że poprawia relacje z osobami, które razem uczęszczają.
Wydaje się, że istnieje nieskończona ilość muzyki, która czeka tylko na odkrycie, ale najpierw musisz ją znaleźć. Gdy pójdziesz na koncert z muzyką na żywo swojego ulubionego artysty, jest szansa, że ​​w pierwszej kolejności wystąpi jeden / dwóch artystów wspierających.

To świetny sposób na odkrywanie nowej muzyki, która jest podobna do muzyki, którą już lubisz, ale z własnym podejściem do rzeczy. Kto wie, może nawet znajdziesz nowego faworyta!

 

You may also like...