Zdrowy rozsądek – drzwi przeciwpożarowe

Nowoczesny budynek, nieważne czy to zabudowa jednorodzinna czy budynek użyteczności publicznej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, osób, które w nim przebywają. Projekty zakładają wiele, jednak czy każdy architekt pamięta o drzwiach przeciwpożarowych?
Wielkie skupiska ludzi, to ogromne niebezpieczeństwo, niewielki pożar powoduje ogromną panikę. A gdy pojawiają się kłęby dymu nikt nie wie gdzie się udać. W tym momencie pojawia się droga ewakuacji, miejsce gdzie istnieje szansa bezpiecznej ucieczki. Doskonałym rozwiązaniem są oczywiście drzwi ognioodporne chronią one nas przed dymem i ogniem. Ich ogromną zaletą jest oczywiście ograniczenie rozprzestrzeniania się niebezpieczeństwa, dają dodatkowych kilka chwila na ewakuację.

Zanim zdecydujemy się na wykończenie warto zwrócić uwagę na nasze drzwi, czy czujemy się bezpiecznie? Czy na pewno podjęliśmy odpowiednią decyzję, przepisy nie zmuszają nas do zastosowania drzwi przeciwpożarowych, jednak zdrowy rozsądek podpowiada zupełnie inaczej. Oferta na rynku jest bardzo duża, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i znaleźć odpowiednią ofertę dla nas.

 

Możesz również polubić…