Co to jest woda strukturalna

Woda to najważniejszy pierwiastek w życiu stanowi ok. 70% masy ciała. Woda to podstawowy budulec komórek i tkanek.
Sprawuje funkcję oczyszczającą, filtruje krew, wydala toksyny z organizmu w postaci potu, moczu czy wydychanego powietrza. Odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Na rynku dostępne wiele rodzi wody, które różnią się właściwościami. Wart zadbać o regularne spożywanie wody. Według dietetyków zalecane jest spożywanie 30 ml wody na każdy kg masy ciała.

Wiele osób obawia się picia wody z kranu. Kranówka ma takie właściwości jak woda butelkowana. Jednak woda z kranu bez zabezpieczona chlorem przed rozwojem baterii. Dodatkowo w wodzie z kranu znajduje ą zanieczyszczenia związane ze złym stanem rur. Warto odstawić wodę na kilka godzin, aby mógł wyparować z niej chlor. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zakup dzbanka filtrującego do wody. Jednak od kilka lat na rynku dostępna jest woda strukturyzowana, ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Woda żywa – zdrowie

Wodą strukturalną określą się czysta naturalną wodę, nieprzetworzoną. Zwolennicy uważają, że występują dwa rodzaje wody: martwa i żywa. W kranie płynie martwa woda, która jest poddana wielu działaniom oczyszczającym. Według tej grupy woda mineralna w butelkach również jest nie zdrowa, posiada ciężko przyswajalne minerały i solę. Według zwolenników woda czysta to tak, która występuje jako pora w postaci opadów deszczu i śniegu, wpada do rzek. Woda strukturalna jest lepiej przyswajalna przez organizm niż woda z butelki. Posiada również lepsze właściwości niż woda z kranu. Woda strukturalne występuje w warzywach o owocach oraz lodzie. Taką wodę można w łatwy sposób przygotować w domu. Wystarczy zagotować wodę, następnie ostudzić i zamrozić przed 4 godziny. Po tym czasie należy przebić dziurę w lodzie i przelać wodę do pojemnika. Tak woda ma właściwości żywej wody. Ponadto na rynku dostępne są urządzenie, które służą do wykonania wody strukturalnej. Strukturyzatory do wody podobne są do podzlewozmywakowych systemów. Tego typu urządzenie jest dość drogę, kosztuje ponad 2 tysiące. Usuwano ono zanieczyszczenia organiczne oraz nieorganiczne wody.

Jak widać każde rozwiązanie także woda strukturalna, ma swoich zwolenników o sceptyków. Warto na bieżąco obserwować wyniki badań naukowych, aby mieć potwierdzenie teorie. Nie można jednoznacznie opowiedzieć jaka woda jest najzdrowsza. Zarówno woda butelkowana, z krany czy strukturalna ma swoje wady i zalety. Jednak należy pamiętać o regularnym pici napojów, jest to najważniejszy pierwiastek w życiu.

You may also like...