Cynamon pomaga w walce z trądzikiem.

Czy cynamon pomaga w walce z trądzikiem? Tak! I to nie jedyna przyprawa, która może pomóc w walce z innymi dolegliwościami skóry i ciała. Stosowanie przypraw w potrawach nie tylko zapewnia dodatkowy i dobry smak, ale także zawiera niezliczone korzyści zdrowotne.
Istnieje wiele badań, które sugerują pozytywne skutki zdrowotne włączenia przypraw do diety. Przyprawy i zioła, a także herbata i wino zawierają polifenole o działaniu przeciwzapalnym. Mogą one zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób, takich jak rak, choroba Alzheimera i choroby układu krążenia. Na przykład wykazano, że przeciwutleniacze w cynamonie obniżają poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą

Pomaga w walce z przedwczesnym starzeniem się i problemami skórnymi.

Nawet jeśli masz zdrową dietę z mięsem, rybami, warzywami, owocami, zbożami i nabiałem, nie dostajesz tak zwanych gorzkich substancji, które zawierają zioła.
Są ważne dla dobrego trawienia i mogą pozytywnie wzmocnić skórę, ponieważ brak równowagi flory jelitowej może skutkować zanieczyszczeniem lub wysuszeniem skóry. Niektóre zioła zawierają olejki eteryczne, które mogą stymulować krążenie krwi, co w ten sposób zwiększa dostępność składników odżywczych w skórze.
Przyprawy mają również inne dobre właściwości, takie jak zapewnienie młodzieńczej i bezproblemowej skóry. Dodadzą blasku i witalności skórze, ponieważ pobudzona zostaje odnowa komórkowa. Przyprawy mogą również działać przeciwzapalnie, co może być ważne w przypadku wielu chorób skóry.

Przyprawy i zioła zawierają dodatkowe przeciwutleniacze i fitochemikalia, które zmniejszają stres oksydacyjny w organizmie, przeciwdziałając wolnym rodnikom. Choroba i starość są w rzeczywistości wynikiem stresu oksydacyjnego w czasie. Oznacza to, że mogą w ten sposób zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się i niektórym chorobom. Na przykład cynamon zawiera dziesięć razy więcej przeciwutleniaczy niż jagody!
Różnorodność polifenoli jest również dobra dla zdrowia, ponieważ kilka przeciwutleniaczy działa lepiej razem niż pojedynczo. W ten sposób przyprawy i zioła mogą pomóc wzmocnić efekty zdrowotne.

Właściwości cynamonu.

Cynamon po nałożeniu na skórę działa rozgrzewająco, dlatego często znajduje się go w produktach do kąpieli i kremach. Pamiętaj, że może podrażniać wrażliwą skórę. Cynamon zawiera również dużo przeciwutleniaczy, a stosowany w kosmetykach pomaga chronić komórki skóry przed uszkodzeniami słonecznymi.
Czy cynamon na trądzik to dobra metoda naturalnego leczenia? Cynamon ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dzięki temu jest skutecznym składnikiem preparatów na problematyczną skórę. Przyprawa może również zapewnić zwiększone dotlenienie i odżywienie skóry w postaci zwiększonego krążenia. Cynamon stymuluje produkcję kolagenu w skórze, który z wiekiem stopniowo się rozkłada.

 

Możesz również polubić…